Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:6. Kasper Hamalainen: To był mecz inny niż wszystkie

- Przed ostatnim meczem widzę same pozytywy: wszystko jest w naszych rękach, nastroje w zespole są świetne, czujemy się naprawdę mocni i jestem pewien, że możemy zdobyć ten tytuł - mówi najlepszy strzelec Lecha Poznań Kasper Hamalainen.


W meczu z Górnikiem Zabrze Kasper Hamalainen zdobył swoją dwunastą i trzynastą bramkę w sezonie. Pod względem liczby trafień Fin zrównał się z Orlando Sa z Legii Warszawa - przed nimi jest jeszcze sześciu innych zawodników. Dla Kaspra Hamalainena to najlepszy sezon w karierze, jeśli chodzi o strzelone gole - wcześniej nigdy nie przekroczył granicy dziesięciu bramek. - Jestem dumny z tego osiągnięcia, ale też szczęśliwy, że koledzy mi pomagają w zdobywaniu bramek. Oni dogrywają mi piłki, a ja korzystam z ich podań - mówi skromnie lechita,

W Zabrzu pierwszy gol Kaspra Hamalainena wyprowadził Lecha Poznań na prowadzenie 2:1, a kolejny pozwolił osiągnąć bezpieczną przewagę 3:1. - Zaczęliśmy ten mecz źle, bo szybko straciliśmy bramkę i musieliśmy szybko wziąć się w garść. Mimo prowadzenia Górnika, czułem, że jesteśmy w stanie wszystko w tym meczu naprawić. Tak się stało, choć nie ukrywam, że mieliśmy trochę szczęścia, że tak szybko strzeliliśmy bramkę wyrównującą. Potem w parę minut dołożyliśmy kolejne dwie i wszystko było już jasne - wspomina reprezentant Finlandii. - Potem musieliśmy po prostu dograć do końca, ale wcale nie było łatwo. Upał był przecież straszny. Mimo to zagraliśmy dobry mecz, odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, ale po dziwnym meczu, innym niż wszystkie. Nie spodziewałem się aż siedmiu goli. W końcówce sezonu człowiek oczekuje kolejnego bardzo trudnego pojedynku i raczej wyrównanej walki, takiej jak w ostatnich meczach. Wtedy zdobywaliśmy jedną, dwie bramki i naprawdę nic nie wskazywało na to, że Górnikowi strzelimy aż sześć.

Kasper Hamalainen nie chce rozmawiać o swojej przyszłości i kończącym się w grudniu kontrakcie z Lechem Poznań. - Odkładam to na po sezonie. Teraz pełna koncentracja, wygrajmy też w niedzielę, zdobądźmy mistrzostwo Polski, a potem zobaczymy, co będzie - mówi.

Zaledwie dwa dni po meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków reprezentacja Finlandii zagra towarzysko z Estonią, a cztery dni później w eliminacjach do Euro 2016 z Węgrami. Kasper Hamalainen i Paulus Arajuuri są powołani na te mecze. - Muszę pogadać z trenerem Maciejem Skorżą, bo w czasie, gdy my będziemy na zgrupowaniu, koledzy z Lecha będą już odpoczywali. Też liczyłem na dwutygodniowy urlop, ale nie wiem, czy tego lata będzie to możliwe - mówi lechita.