Sport.pl

Adam Nawałka powołał do reprezentacji trzech lechitów. Tomasz Kędziora i Dawid Kownacki z szansą na debiut

Dawid Kownacki w wieku zaledwie 18 lat będzie miał szanse zadebiutować w reprezentacji Polski. Selekcjoner Adam Nawałka powołał także na mecze z Gruzją i Grecją dwóch innych piłkarzy Lecha - po raz pierwszy Tomasza Kędziorę i nie po raz pierwszy Karola Linettego
Polska zagra z Gruzją o punkty eliminacji Mistrzostw Europy Francja 2016 - to spotkanie odbędzie się w Warszawie (Stadion Narodowy) 13 czerwca, natomiast trzy dni później w Gdańsku dojdzie do towarzyskiego spotkania z Grecją. Dawid Kownacki i Tomasz Kędziora będą mieli okazję zadebiutować w kadrze narodowej w obu tych spotkaniach, ale zapewne ich powołanie jest związane głównie z myślą o tym drugim meczu.

Karol Linetty w zespole Adama Nawałki już grywał. Debiutował w styczniu 2014 roku, podczas tournee reprezentacji po Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ma na koncie 5 spotkan w biało-czerwonych barwach, ostatnie - właśnie z Gruzją, w listopadzie zeszłego roku, w Tbilisi.

Inni krajowi gracze powołani przez Adama Nawałkę:

Łukasz Broź (Legia Warszawa), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Sebastian Mila (Lechia Gdańsk), Patryk Tuszyński (Jagiellonia Białystok)

Więcej o:
Skomentuj:
Adam Nawałka powołał do reprezentacji trzech lechitów. Tomasz Kędziora i Dawid Kownacki z szansą na debiut
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX