Górnik Zabrze - Lech Poznań. Z tym arbitrem ani Lech, ani Górnik nie wygrały meczu

Daniel Stefański z Bydgoszczy będzie sędzią środowego meczu Górnika Zabrze z Lechem Poznań w przedostatniej kolejce sezonu ekstraklasy.

Niespełna 38-letni arbiter prowadził w tym sezonie jeden mecz Lecha Poznań i był to przegrany 1:2 pojedynek z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski.

Także zabrzanom Daniel Stefański nie kojarzy się najlepiej, bo sędziował im w bieżącym sezonie ekstraklasy dwa spotkania, w których nie zdobyli ani bramki, ani punktu. Były to pojedynki ze Śląskiem Wrocław (0:2) i Lechią Gdańsk (0:1) - oba wyjazdowe dla Górnika.

Po raz ostatni Daniel Stefański był arbitrem w spotkaniu Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze w październiku 2010 roku. Gospodarze wygrali wówczas z "Kolejorzem" 2:0, a oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Dimitrije Injaca (w 77. minucie) oraz Mariusza Przybylskiego w ostatniej minucie.

Wszystkie środowe mecze w grupie mistrzowskiej rozpoczną się o godz. 20.30.