CLJ. Warta wygrała, a Lech niespodziewanie przegrał. W sobotę półfinały

W ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów Lech Poznań przegrał 1:4 ze Śląskiem Wrocław, a Warta pokonała 2:1 Zagłębie Lubin. ?Kolejorz? już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie zachodniej.


Lechici dość niespodziewanie ulegli Śląskowi Wrocław 1:4 w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów. W składzie "Kolejorza" znaleźli się piłkarze, którzy mają już za sobą debiut w pierwszej drużynie - Jakub Serafin i Krystian Sanocki, a także zawodnicy, którzy regularnie występują w trzecioligowych rezerwach. To jednak wrocławianie okazali się zespołem lepszym i na ich cztery gole Lech odpowiedział zaledwie jednym trafieniem Piotra Kurbiela.

Lechici już przed kilkoma tygodniami zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw Polski juniorów, a później także pierwsze miejsce w swojej grupie. "Kolejorz" już w sobotę zmierzy się w półfinale MPJ z Polonią Warszawa, która zajęła drugie miejsce w grupie wschodniej. W drugim meczu półfinałowym Legia zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Rewanże zostaną rozegrane dziesiątego czerwca.

Tymczasem na zakończenie sezonu swój mecz wygrała poznańska Warta, która pokonała na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:1. Obie bramki dla "Zielonych" zdobył Adrian Szynka. Warciarze zakończyli sezon na dziewiątym miejscu z 43 punktami na koncie.