Były piłkarz Lecha Poznań nie grał w piłkę prawie rok. Odnalazł się w...

Po blisko rocznej przerwie w grze w piłkę nożną nowy klub znalazł Anderson Cueto. Peruwiańczyk, który jako nastolatek występował w Lechu Poznań, jest teraz zawodnikiem Sport Boys w drugiej lidze swojego kraju.


26-letni już Anderson Denyro Cueto Sanchez trafił do Poznania jako 18-latek w 2007 roku. Grywał w młodzieżowych reprezentacjach Peru i uchodził z wielki talent, o którego "Kolejorz" stoczył walkę ze Sportingiem Cristal Lima. Zdolny pomocnik podpisał z Lechem pięcioletni kontrakt i dość szybko, bo jeszcze przed 19. urodzinami, zadebiutował w ekstraklasie. Nieźle wykonywał stałe fragmenty gry, miał dobry drybling i strzał z dystansu.

Tylko wiosną 2008 roku zagrał w zespole Franciszka Smudy dziewięć razy, strzelił dwa gole - oba w pojedynku z Jagiellonią Białystok (6:1). W kolejnych sezonach miał nawet swój niewielki wkład w zdobycie przez lechitów Pucharu Polski oraz mistrzostwa Polski. Gdy Lech sięgał po tytuł w 2010 roku, Peruwiańczyk był już jednak zawodnikiem drużyny Młodej Ekstraklasy, a po sezonie rozwiązano z nim kontrakt. W sumie wystąpił w "Kolejorzu" w 32 meczach ekstraklasy.

Wrócił do ojczyzny, do klubu, którego jest wychowankiem, czyli Sportingu Cristal Lima. Potem grał w Juan Aurich de Chiclayo (zdobył z nim mistrzostwo Peru), Alianzie Lima i Realu Garcilaso Cusco. Na początku kwietnia 2014 roku po raz ostatni wyszedł na boisko w meczu ekstraklasy, potem jeszcze był rezerwowym, ale w oficjalnych spotkaniach nie występował.

Do niedawna Anderson Cueto pozostawał bez klubu, aż wreszcie trafił do założonego w 1927 roku klubu Sport Boys z portowego miasta Callao (ponad 800 tys. mieszkańców), położonego tuż obok stolicy kraju Limy. Zagrał już nawet w meczach sparingowych swojej drużyny, ale wciąż czeka na debiut w drugiej lidze.