Lech Poznań osłabiony przed meczem z Pogonią Szczecin

Trzech piłkarzy Lecha Poznań nie zagra w najbliższym meczu przeciwko Pogoni Szczecin. To Barry Douglas, Dariusz Formella i Jasmin Burić.


Wszystkie absencje spowodowane są ostatnim spotkaniem z Lechią Gdańsk (2:1). W niedzielnym meczu ósmą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Barry Douglas. Szkot nie chciał oddać piłki po strzeleniu przez gdańszczan kontaktowego gola, za co został napomniany przez sędziego Szymona Marciniaka. W meczu z Pogonią na lewej obronie zastąpi go zapewne Luis Henriquez.

Drugim piłkarzem, który został wykluczony z udziału w najbliższym meczu, jest Dariusz Formella. Młody pomocnik Kolejorza otrzymał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką w polu karnym. To z rzutu karnego podyktowanego za to zagranie Lechia zdobyła gola. Formella będzie pauzował przynajmniej jedno spotkanie, ale o długości dyskwalifikacji zdecyduje Komisja Ligi Ekstraklasy SA.

Wygląda na to, że w meczu z Pogonią nie zagra także kontuzjowany bramkarz Jasmin Burić, który z powodu urazu mięśnia czworogłowego musiał opuścić boisko w końcówce spotkania w Gdańsku. Pierwsze diagnozy mówiły, że Bośniak zerwał mięsień, ale dopiero w poniedziałek przejdzie szczegółowe badania, które potwierdzą, jak długo będzie musiał pauzować bramkarz Lecha. Jego naturalnym zmiennikiem wydaje się być Maciej Gostomski, który swoją interwencją w ostatnich minutach uchronił Kolejorza przed stratą punktów w konfrontacji z Lechią Gdańsk.