Były napastnik Lecha Poznań zmarnował rzut karny. Jego zespół wygrał w po dramatycznej końcówce [WIDEO]

Haris Handzić w fatalny sposób wykonał rzut karny dla FK Ufa w meczu z Kubaniem Krasnodar w rosyjskiej ekstraklasie. Mimo to gospodarze wygrali 3:2, a dwie bramki zdobyli w samej końcówce meczu.
FK Ufa odniósł właśnie drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Do przerwy prowadził z Kubaniem Krasnodar 1:0 i nic nie wskazywało na to, że gospodarze mogą mieć problem ze zgarnięciem trzech punktów. Tuż po przerwie zespół byłego zawodnika Lecha Poznań miał rzut karny i do piłki podszedł właśnie Haris Handzić. Strzelił tak beznadziejnie, że po uderzeniu złapał się za głowę i padł na kolana (akcja od 1:28):

Jedenaście minut później Haris Handzić został zmieniony. Goście w ciągu dwudziestu minut zdobyli dwie bramki i prowadzili aż do 89. minuty. Wówczas to "jedenastkę" dla FK Ufa wykorzystał Marcinho (wcześniej to właśnie on zastąpił byłego lechitę), a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry na 3:2 trafił Pawieł Alikin, czym sprawił ogromną radość trenerowi zespołu. Jest nim Igor Koływanow, były reprezentant ZSRR, WNP i Rosji, a także były zawodnik m.in. włoskich klubów US Foggia i FC Bologna.