Lech Poznań - Śląsk Wrocław. "Paulus Arajuuri to jeden z najlepszych obrońców w ekstraklasie"

- Nie mam wątpliwości, że Paulus Arajuuri to obecnie jeden z najlepszych obrońców w polskiej ekstraklasie - mówi o swoim rodaku pomocnik Lecha Poznań Kasper Hamalainen.

Lech Poznań wygrał ze Śląskiem 2:0 po bramkach Kaspra Hamalainena i Paulusa Arajuuriego. Pierwszy z Finów jest najlepszym strzelcem drużyny w tym sezonie - właśnie zaliczył swoje dziewiąte ligowe trafienie i wyrównał swój rekord sprzed roku.

Nie przestaje zaskakiwać Paulus Arajuuri, który przed przyjściem do Lecha Poznań zdobył zaledwie pięć bramek w trakcie blisko dziewięcioletniej kariery. Tymczasem tylko w tym roku rosły obrońca strzelił już trzy gole w ekstraklasie, a także jednego w Pucharze Polski. Finowie są w tej chwili najskuteczniejszymi zawodnikami "Kolejorza" w tej rundzie. - Nie mam wątpliwości, że Paulus to dzisiaj jeden z najlepszych obrońców w polskiej ekstraklasie - chwali rodaka Kasper Hamalainen i tłumaczy: - W defensywie gra na wysokim poziomie, a do tego zdobywa ważne bramki. Jest teraz na fali. Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy.

W sobotę Paulus Arajuuri po raz trzeci w tym roku posłał piłkę do siatki po podaniu ze stałego fragmentu gry. - Oczywiście w pierwszej kolejności skupia się na obronie, ale jest przecież tak dużym facetem, że przy stałych fragmentach gry stanowi ogromne zagrożenie dla bramki przeciwnika. Ostatnio często to wykorzystuje - mówi Kasper Hamalainen i dodaje: - Paulus jest teraz zadowolony i pewny siebie. Oczywiście liczy się to, że jako zespół wygraliśmy ze Śląskiem, a że akurat to my zapewniliśmy trzy punkty, nie jest tak istotne. Wykonujemy po prostu swoją robotę.

Akurat w pierwszej połowie meczu ze Śląskiem Lechowi szło fatalnie. - Źle rozpoczęliśmy ten mecz, w ogóle całe pierwsze 45 minut było bardzo złe w naszym wykonaniu. Nie mieliśmy żadnej sytuacji bramkowej, jakoś w ogóle nie potrafiliśmy przejąć inicjatywy - nie ukrywa fiński pomocnik. - W szatni trener nie był z nas zadowolony, ale sami też to wiedzieliśmy, że gramy źle, zbyt statycznie i że w ten sposób niczego nie osiągniemy. Byliśmy jednak świadomi, co musimy zmienić w grze.

W drugiej części Lech, który w pierwszej części nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę, co chwilę niepokoił Mariusza Pawełka. - Rywale opadli z sił i nagle mieliśmy więcej miejsca do grania, a bramka na 1:0 dodała nam pewności siebie. Dopiero wtedy zaczęliśmy grać tak, jak umiemy i lubimy, zaczęliśmy stwarzać okazję za okazją - wspomina Kasper Hamalainen. - Po golu mieliśmy jakby więcej pary, mogliśmy się rozpędzić, a z tak grającym Lechem nie jest łatwo sobie poradzić. Wiemy już, że w kolejnych meczach musimy grać tak, jak w drugiej części spotkania ze Śląskiem - mówi Kasper Hamalainen.