Sport.pl

Lech Poznań - Śląsk Wrocław. Maciej Skorża: Szkockie asysty i fińskie gole

- Myślę, że to była najlepsza druga połowa w tym roku. Stwarzaliśmy seryjnie sytuacje bramkowe, nasze akcje się zazębiały, dobrze funkcjonował pressing. Nasza druga linia zagrała świetnie, mieliśmy tam dużo odbiorów - mówił trener Lecha Poznań Maciej Skorża po wygranej 2:0 ze Śląskiem Wrocław.


- Myślę, że byliśmy świadkami ciekawego meczu, zagranego na wysokim poziomie. Pierwsza część była wyrównana, Śląsk grał wówczas bardzo agresywnie, wysokim pressingiem i trudno nam było rozegrać akcje tak, jakbyśmy chcieli. W drugiej części podkręciliśmy tempo, poprawiliśmy rozegranie i zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Oglądaliśmy szkockie asysty i fińskie bramki i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo - rozpoczął swoją pomeczową wypowiedź trener "Kolejorza". - W drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie, choć był taki moment, że dopisało nam szczęście, gdy po rzucie wolnym Mateusza Machaja piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki. Szczęście, jak widać, było po stronie lepszej dzisiaj drużyny.

Bardzo cieszy mnie powrót do formy Szymka Pawłowskiego, który był pierwszoplanową postacią tego meczu. Odnieśliśmy zwycięstwo w dobrym stylu, a bardzo nam na tym zależało, żeby na zakończenie rundy zagrać dobry mecz i wygrać przed naszymi kibicami.

Pytany o to, skąd wzięły się tak różne połowy w wykonaniu obu zespołów, Maciej Skorża odparł: - Wynikało to z taktyki Śląska. W pierwszej połowie rywale zaryzykowali, zaatakowali nas agresywnie i to kosztowało ich dużo sił. Mówiliśmy sobie w przerwie, że nie ma szans, żeby goście wytrzymali takie tempo gry przez cały mecz i spodziewaliśmy się, że zrobi się więcej miejsca na boisku i trzeba będzie to wykorzystać. Zaczęliśmy wykorzystywać boczne sektory boiska. Śląsk nie grał już tak agresywnie, jak w pierwszej części, zrobiła się przestrzeń na boisku i dla nas to była woda na młyn, bo wiedzieliśmy, że potrafimy to wykorzystać i umiemy się wtedy świetnie zaprezentować. W końcu stworzyliśmy sobie wiele sytuacji.

Więcej o:
Komentarze (3)
Lech Poznań - Śląsk Wrocław. Maciej Skorża: Szkockie asysty i fińskie gole
Zaloguj się
  • guciokks1987

    Oceniono 20 razy 18

    Kutwa bylem widzialem pierwsza polowa jak najszybciej zapomniec pozniej juz bajka najmniejszy wymiar kary

  • waldits

    Oceniono 20 razy -16

    ...oj Macieju , o czym Ty mówisz szkotów to już dawno wyrzuciliście na wyspy za rozrzutność...hipokryta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX