Lech - Śląsk. Tadeusz Pawłowski: Lech był dziś zdecydowanie lepszy

Lech Poznań pokonał Śląska Wrocław 2:0, choć w pierwszej to goście byli zespołem groźniejszym. - Mieliśmy dwie dobre sytuacje, ale Lech był dziś zdecydowanie lepszy i zasłużenie wygrał - mówi trener Śląska Wrocław, Tadeusz Pawłowski.

Piłkarze Śląska Wrocław w pierwszych minutach mocno zaatakowali Lecha Poznań i niewiele brakowało, by już w drugiej minucie objęli prowadzenie po strzale Roberta Picha. Jednak wraz z upływającym czasem to gospodarze przejmowali inicjatywę. - Myślę, że ta pierwsza połowa meczu była niezła w naszym wykonaniu. Szczególnie to początkowe 25 minut. Mieliśmy dwie dobre sytuacje, ale to Lech był dziś zdecydowanie lepszy i zasłużenie wygrał. Życzę im powodzenia w następnych meczach - mówił na pomeczowej konferencji Tadeusz Pawłowski, trener Śląska.

Lech dopiero w drugiej połowie skutecznie zaatakował rywali. Wrocławianie po przerwie wyglądali na tle rywala ospale, a lechici udokumentowali swoją przewagę dwoma golami. - Nie zmieniliśmy taktyki, zabrakło po prostu jakości w środku pola i za szybko pozbywaliśmy się piłki. Zaliczyliśmy sporo strat przy wyprowadzaniu ataków, traciliśmy piłkę zaraz po przejęciu - tłumaczy Pawłowski i dodaje: - Uczulałem piłkarzy w przerwie, żeby nie biegali w jedno miejsce. Lech po przerwie przyspieszył, mieli też więcej wolnego miejsca i efektem tego były dwie zdobyte przez nich bramki.