Lech - Śląsk. Karol Linetty wraca do składu "Kolejorza": Dziwnie się czuję, gdy nic mnie nie boli

Karol Linetty wraca po kontuzji do składu Lecha Poznań na mecz ze Śląskiem Wrocław. W piątek pojawił się na przedmeczowej konferencji prasowej i wszystko wskazuje na to, że zastąpi pauzującego za kartki Darko Jevticia.


- Jestem już gotowy i czuję się dobrze. W sumie dziwnie się czuję, gdy mnie nic nie boli - mówi przed sobotnim spotkaniem pomocnik "Kolejorza". Karol Linetty nie ukrywa, że przeszkadzają mu ciągłe urazy, które powodują, że wypada z rytmu meczowego. - Psychicznie jestem gotowy. Staram się być silny i myślę, że jestem - przyznaje.

Karol Linetty przyznał też, że nie czuje nadmiernej presji związanej z oczekiwaniami kibiców. - Większą presję odczuwam, gdy mam udzielić wywiadu - odparł piłkarz. - Gra w piłkę jest po to, żeby wykonywać swoją pracę i czerpać z niej przyjemność. To normalne, że jesteśmy krytykowani, kiedy nam coś nie wychodzi - dodaje lechita.

Reprezentant Polski podkreśla, że w meczu ze Śląskiem gracze "Kolejorza" będą chcieli się zrehabilitować za ostatnie wyniki. - Jesteśmy źli na siebie, że nie udało nam się wygrać w ostatnich meczach - uważa Linetty i dodaje: - Śląsk zawsze był groźny. Mieliśmy jednak jego analizę, znamy ich mocne strony, ale także mankamenty, które będziemy chcieli wykorzystać - zakończył.