Bramkarz Lecha Poznań: Wyjazd za granicę? Tak, ale tylko na wakacje

Maciej Gostomski to w rundzie wiosennej podstawowy bramkarz Lecha Poznań. Sztab szkoleniowy konsekwentnie na niego stawia, choć kontrakt z "Kolejorzem" wiąże go tylko do grudnia. Czy latem odejdzie z Lecha?


- Wyjazd na zachód? Tak, na wakacje może pojadę - odpowiada z typowym sobie humorem Maciej Gostomski na antenie Lech TV. - A tak poważnie to nie myślę o transferze za granicę. W Poznaniu czuję się bardzo dobrze. Mam ważny kontrakt i skupiam się na tym, żeby wygrać coś w tym sezonie z Lechem - dodaje. Maciej Gostomski jest zadowolony ze swojej pozycji w "Kolejorzu". - W Polsce nie można więcej osiągnąć. Lech to jest topowy klub w kraju, w którym jestem i w którym gram, z czego się bardzo cieszę - przyznaje.

Bramkarz Lecha Poznań uważa, że mimo nie najlepszych ostatnio wyników atmosfera w szatni nie budzi zastrzeżeń. - Atmosfera jest dobra, nie trzeba jej budować specjalnie - przyznaje Gostomski.

Jego zdaniem "Kolejorz" będzie zdecydowanym faworytem sobotniego meczu ze Śląskiem Wrocław. - Śląsk teraz nie ma zbyt dobrej passy. Ostatnio co prawda wygrali mecz, ale przez dłuższy okres nie mieli żadnych zwycięstw. Wiem, że oczekiwania tam też są duże i kibice też chcą, żeby Śląsk wygrywał, ale tak samo jest u nas - przyznaje i dodaje: - Jesteśmy na lepszej pozycji w tabeli, jesteśmy faworytem tego spotkania, gramy u siebie i musimy zdobyć trzy punkty, bo Legia ucieka, a my chcemy zdobyć mistrzostwo - zapewnia Maciej Gostomski.