Transfery. Skrzydłowy Lecha Poznań latem odejdzie do Włoch?

PRZEGLĄD PRASY. Włoskie Palermo jest zainteresowane kupnem Gergo Lovrencsicsa z Lecha Poznań - donosi włoski portal mediaset.it.


Węgierski skrzydłowy ma ważny kontrakt z "Kolejorzem" jeszcze tylko przez jeden sezon, do czerwca 2016 roku. Latem może być więc ostatnia okazja, by Lech zarobił na transferze Gergo Lovrencsicsa.

Nieoficjalnie mówi się, że poznański klub chciałby otrzymać za sprzedaż Węgra 2 miliony euro. Palermo jest gotowe wyłożyć nieco mniej, bo 1,5 mln euro. Włoskie media donoszą jednak, że działacze Palermo są bardzo zdeterminowani i gotowi zagwarantować 26-letniemu Lovrencsicsowi bardzo wysokie zarobki oraz miejsce w podstawowym składzie drużyny.

Wygląda na to, że latem znów czeka nas saga związana ze sprzedażą Gergo Lovrencsicsa. Jego zatrudnieniem zainteresowane są także kluby angielskie i francuskie. Transfer Węgra jest o tyle prawdopodobny, że wpisywałby się w strategię działania Lecha, który w każdym letnim oknie transferowym stara się sprzedać wyróżniającego zawodnika, po to by móc pozyskać i wypromować kolejnych.

Gergo Lovrencsics przyszedł do Lecha Poznań w 2012 roku z Lombardu Papa. "Kolejorz" zapłacił za niego zaledwie 100 tys. euro. Przez trzy sezony w polskiej ekstraklasie Węgier rozegrał w barwach poznańskiego klubu 80 spotkań i strzelił 18 goli.

Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie RLPN15: Lech Poznań - koszulka Nike Zdjęcie TLPN14: Lech Poznań - torba sportowa Puma
Lech Poznań - Piłka 21776 RLPN15: Lech Poznań - koszu... TLPN14: Lech Poznań - torba...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info