Lekarze popełnili błąd przy leczeniu Kebby Ceesaya? Rehasport: Nie ma mowy

Kebba Ceesay stracił ponad rok na leczenie kontuzjowanego kolana. Gambijczyk z Lecha Poznań po powrocie opowiadał o tym, że lekarze popełnili błąd przy jego rehabilitacji. - O błędzie nie ma mowy - mówi Witold Dudziński, prezes zarządu Rehasportu.


Problemy Kebby Ceesaya ze zdrowiem rozpoczęły się jesienią 2013 roku. Podczas meczu z Cracovią prawy obrońca Lecha Poznań nabawił się kontuzji kolana. O tym, jak poważny jest to uraz, dowiedzieliśmy się dopiero z czasem. Gambijczyk wrócił do treningów, ale noga zaczęła puchnąć i skierowano go na kolejną serię badań, a później podjęto decyzję o operacji. Ostatecznie Ceesay na boisko wrócił dopiero na początku 2015 roku.

Kebba Ceesay w styczniu na antenie Lech TV mówił o żalu, jaki ma do lekarzy, którzy się nim opiekowali: - Rehabilitowałem się z zerwanym więzadłem, nie wiedząc o tym. Pamiętam moment, gdy lekarz zakomunikował mi, iż potrzebuję kolejnej operacji i sześciomiesięcznej przerwy. Straciliśmy wiele czasu. Nikt nie wziął odpowiedzialności za to, co się stało. Mówiono mi, że to medycyna i takie rzeczy się zdarzają. Wolałbym usłyszeć, że zrobili co w ich mocy, ale nie potrafili mi pomóc - opowiada.

Gambijczyk zdecydował wtedy, że dalsze leczenie i rehabilitację będzie odbywał w Szwecji. O komentarz do całej sytuacji poprosiliśmy prezesa Rehasportu dr. Witolda Dudzińskiego: - Kebba dokonał wyboru miejsca leczenia, a każdy ma prawo do takiej samodzielności. Myślę, że jeśli zostałby zapytany o to dzisiaj, to odpowiedziałby zupełnie inaczej. O błędzie nie ma mowy i albo to było przeinaczenie jego słów, albo nie miał tego na myśli. Dzisiaj cieszymy się, że jest sprawny i gotowy do gry - mówi Dudziński.

Kebba Ceesay w tym roku zdążył rozegrać pięć spotkań. W pierwszym zespole Lecha zagrał w trzech meczach Pucharu Polski, a dwa kolejne zaliczył w barwach rezerw "Kolejorza". Jego kontrakt z poznańskim klubem wygasa w czerwcu przyszłego roku.Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie Lech Poznań - Szalik 21837 Zdjęcie RLPN15: Lech Poznań - koszulka Nike
Lech Poznań - Piłka 21776 Lech Poznań - Szalik 21837 RLPN15: Lech Poznań - koszu...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: