Komunikat PZPN w sprawie biletów na finał Pucharu Polski. Jak zostaną rozdzielone?

- PZPN zarezerwował po ok. 10 tysięcy biletów dla kibiców obu finalistów Pucharu Polski [Lech Poznań i Legia Warszawa]. 10 tysięcy miejsc to sektory buforowe - czytamy w komunikacie PZPN wydanym w środę w związku z organizacją finału na Stadionie Narodowym.
Oto treść komunikatu

"W związku z bardzo dużym zainteresowaniem biletami na mecz finałowy Pucharu Polski Lech Poznań - Legia Warszawa, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że licząca około 20 tysięcy pula biletów przeznaczonych na sektory neutralne, które były w sprzedaży od 24 lutego br., została wyczerpana.

Dodatkowo PZPN zarezerwował po ok. 10 tysięcy biletów dla kibiców obu finalistów Pucharu Polski. Ponadto kluby uzyskały nieodpłatnie po:

- 50 biletów do loży platynowej;

- 50 biletów do strefy gold;

- 100 biletów 1. kategorii;

- 40 pakietów dla osób niepełnosprawnych (osoba na wózku + opiekun) oraz dodatkowo możliwość zakupu 200 biletów kategorii 1. 2 maja na Stadionie Narodowym, to nie tylko mecz finałowy Pucharu Polski, ale także rozstrzygnięcia w największej piłkarskiej imprezie dla dzieci w Europie - Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Z tego względu uczestnikom turnieju, ich rodzicom i trenerom, a także partnerom imprezy zostało przekazanych 4 500 biletów. Reszta przeznaczonych do sprzedaży, około 3 tysięcy biletów, to miejsca kategorii biznes oraz karty wstępu przeznaczone dla partnerów i sponsorów reprezentacji Polski. Z powyższych informacji wynika, że do publicznej sprzedaży prowadzonej przez serwis kupbilet.pl oraz kluby finalistów trafiło ponad 80 proc. biletów. W sumie 2 maja na Stadionie Narodowym spodziewamy się około 48 tysięcy kibiców. Pozostałe miejsca na trybunach, które nie trafiły do sprzedaży (ok. 10 000 miejsc), to sektory buforowe. Liczba ta została wypracowana w procesie przygotowań w celu uzyskania opinii i zezwoleń na organizację meczu ze strony administracji państwowej i samorządowej. Dla porównania warto dodać, że na finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym UEFA do publicznej sprzedaży skierowała 25 tysięcy biletów, a kluby finalistów otrzymają do swojej dyspozycji po 8 500 biletów, co w sumie daje 75% całkowitej liczby wejściówek"

Zdjęcie Adidas Performance korki AD543A153-A11 Zdjęcie RLEG06j: Legia Warszawa - koszulka junior Adidas Zdjęcie RLPN15: Lech Poznań - koszulka Nike
Adidas Performance korki AD... RLEG06j: Legia Warszawa - k... RLPN15: Lech Poznań - koszu...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info