CLJ: Zwycięstwa Lecha i Warty. "Kolejorz" blisko awansu, a za tydzień derby

Oba poznańskie kluby wygrały swoje spotkania w 23. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk 1:0, z kolei Warta zwyciężyła Śląsk Wrocław 3:1.

Lech Poznań w sobotę mierzył się z Lechią Gdańsk, czyli trzecim zespołem Centralnej Ligi Juniorów grupy zachodniej. "Kolejorz" długo męczył się z rywalem, ale ostatecznie zwyciężył po golu w ostatniej minucie spotkania, gdy do siatki zespołu gdańszczan trafił Piotr Rymar. Tym samym lechici pokonali bezpośredniego rywala w walce o awans do fazy pucharowej CLJ. "Kolejorz" wciąż jest liderem grupy i nad trzecią Lechią ma obecnie dziewięć punktów przewagi. Drugie miejsce zajmuje Górnik Zabrze z pięciopunktową stratą do Lecha. Do końca fazy zasadniczej pozostało jeszcze siedem kolejek.

Swoje spotkanie wygrała także Warta Poznań. Zieloni w niedziele podejmowali Śląsk Wrocław, czyli swojego sąsiada z ligowej tabeli. Warciarze już do przerwy prowadzili 2:1, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Tym samym Warta przeskoczyła wrocławian w tabeli i zajmuje obecnie dziewiąte miejsce z 33 punktami na koncie.

Już w najbliższą sobotę oba poznańskie kluby spotkają się w bezpośrednim pojedynku. Gospodarzem meczu będzie "Kolejorz", ale paradoksalnie derby Poznania zostaną rozegrane... we Wronkach. W jesiennym meczu tych zespołów Lech pewnie pokonał Wartę 3:0.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Piotr Rymar (90+4.)

Lech: Adrian Szady - Jakub Zagórski, Kacper Wojdak, Marcin Banaszak, Kamil Szubertowski - Marcin Gawron, Piotr Rymar - Krystian Sanocki (46. Damian Roszczyk), Robert Janicki (53. Patryk Janasik), Kamil Jóźwiak - Krzysztof Gładosz (75. Miłosz Nowicki).

Warta Poznań - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)

Bramki: Miłosz Brylewski (3.), Adrian Szynka (32.), Marcin Gałowski (86.)

Warta: Mateusz Filipowiak - Mateusz Wypych, Oskar Kozłowski, Adrian Szynka (70. Patryk Zandecki), Miłosz Brylewski (82. Mateusz Ciapa), Piotr Gąska (55. Mikołaj Marcniak), Adrian Chopcia, Dominik Siwiński (87. Adrian Kruszyński), Dariusz Wróblewski, Maciej Pawłowski, Marcin Gałkowski