Kapitan Lecha Poznań: Każdy, kto przyjeżdża na nasz stadion, czuje respekt

Piłkarze Lecha Poznań staną przed szansą objęcia prowadzenia w tabeli ekstraklasy. Muszą jednak najpierw pokonać Koronę Kielce. Statystyka przemawia za ?Kolejorzem?.


Postawa Korony Kielce w rundzie wiosennej to jedna z największych niespodzianek - na plus - w całej lidze. Zespół Ryszarda Tarasiewicza to - obok Zawiszy Bydgoszcz - jedyna drużyna, która nie przegrała jeszcze meczu. W dodatku kielczanie zanotowali trzy zwycięstwa (to tylko o jedno mniej niż Lech) i cztery remisy.

W tabeli wiosny Korona zajmuje więc bardzo wysokie, czwarte miejsce. Dzięki znakomitej postawie w rundzie rewanżowej wciąż ma realne szanse na zajęcie miejsca w pierwszej ósemce. - To wszystko ma znaczenie tylko do momentu rozpoczęcia meczu - uważa jednak pomocnik Lecha Poznań Łukasz Trałka. - W momencie kiedy oni tutaj przyjadą na nasz stadion, czyli do naszego domu, i zobaczą naszych kibiców, to wiem, że będą czuli respekt - nie ma wątpliwości kapitan "Kolejorza".

- Wszyscy wiedzą, że tutaj się łatwo nie wygrywa i w ostatnim czasie to się nikomu nie udawało - przypomina Łukasz Trałka. W tym sezonie na stadionie przy Bułgarskiej Lech doznał tylko jednej porażki, a było to na początku sierpnia (Lech - Wisła 2:3), czyli osiem miesięcy temu. Od tamtej pory "Kolejorz" wygrał u siebie dziewięć meczów, czyli najwięcej w lidze. Strzelił też rywalom najwięcej, bo ponad 30 goli! Tym razem stawką spotkania będzie jednak fotel lidera tabeli ekstraklasy.

Mecz Lecha Poznań z Koroną Kielce w niedziele o godz. 18.