Trener Lecha Maciej Skorża przyznaje: Chcę mieć więcej takich graczy jak Łukasz Trałka

Łukasz Trałka nie mógł wystąpić w pierwszym meczu Lecha Poznań z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Teraz, w czwartkowym rewanżu (godz. 20.45), już wystąpi. - Nie sposób przecenić jego znaczenie dla nas - mówi trener Kolejorza Maciej Skorża
- Nie dziwię się obawom kibiców i dziennikarzy przed spotkaniem z Błękitnymi - mówi kapitan Lecha Łukasz Trałka. - Rzeczywiście, w przeszłości graliśmy takie mecze, w których nie udawało się odrobić strat, chociażby ze Stjarnan, ale to się skończyło. Teraz jestem pewien tej drużyny.

Lech Poznań jest zespołem, który bardzo kiepsko radzi sobie bez Łukasza Trałki. Pod jego nieobecność wygrał jedynie ze Zniczem Pruszków. Teraz jednak kapitan Kolejorza już wystąpi, by pomóc odrobić straty w starciu z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

On akurat jest postacią dla Lecha kluczową. Bez Łukasza Trałki i jego nieustępliwej gry w środku pola Lech wygrał tej wiosny jedynie ze Zniczem Pruszków. Trałka jest postacią charyzmatyczną, a właśnie charyzmy brakuje w zespole Kolejorza najbardziej. - Trudno przecenić rolę Łukasza. W szatni to on jest dyrygentem tej orkiestry - mówi trener Lecha Maciej Skorża. - Trochę mnie to martwi, że jesteśmy tak uzależnieni od jednego piłkarza. Będę się jednak starał, aby w przyszłości takich piłkarzy było u nas jak najwięcej.