Warta Poznań przegrała po emocjonującym meczu. Rezerwy Lecha Poznań górą w derbach

Pierwsze punkty stracili piłkarze Warty Poznań w rundzie wiosennej - ulegli 2:4 Ostrovii Ostrów Wlkp. W innym derbowym starciu drugi zespół Lecha Poznań pokonał 2:1 Nielbę w Wągrowcu.

Porażka Warty Poznań oznacza, że "Zieloni" stracili pozycję lidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Na pierwsze miejsce wrócił Sokół Kleczew.

Poznaniacy musieli co najmniej zremisować w Ostrowie Wlkp., ale wracają stamtąd nawet bez punktu, mimo że walczyli dzielnie, nawet w dziesiątkę. Już w 20. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę dostał bramkarz Bartosz Pawłowski. Nawet w osłabieniu Warta Poznań prowadziła do przerwy 2:1 po golach Adriana Laskowskiego i Michała Ciarkowskiego. W drugiej części gospodarze najpierw doprowadzili do remisu (70. minuta), trzy minuty później wyszli na prowadzenie, a w doliczonym czasie gry ustalili wynik na 4:2.

W Wągrowcu Nielba, trzeci zespół ligi przed tym weekendem, podejmował czwartego Lecha II Poznań. Druga drużyna "Kolejorza" prowadziła od 58. minuty po trafieniu Piotra Kurbiela, ale dwie minuty później gospodarze wyrównali z rzutu karnego. W 81. minucie, także z jedenastu metrów wynik ustalił Wiktor Witt.

Zespół Patryka Kniata przesunął się na trzecią lokatę i do lidera traci już tylko cztery punkty.