Piekło w szatni Lecha Poznań po kompromitacji w Pucharze Polski. Jakie konsekwencje?

PRZEGLĄD PRASY. "Nazajutrz, po kompromitacji w Pucharze Polski prezes klubu Karol Klimczak pojawił się w szatni zespołu. Spotkanie nie było miłe dla piłkarzy" - donosi "Przegląd Sportowy".


Prezes Lecha Poznań rzadko ucieka się do takich rozwiązań, jak strofowanie zawodników. Po porażce 1:3 z drugoligowymi Błękitnymi Stargard Szczeciński miarka się jednak przebrała. Odpadnięcie z Pucharu Polski i brak mistrzostwa kraju kolejny raz z rzędu byłby bowiem dla poznańskiego klubu już nie porażką, a katastrofą.

Trener Maciej Skorża zapowiadał wyciągnięcie konsekwencji z postawy swoich piłkarzy już na pomeczowej konferencji prasowej. - Jak każdy sportowiec, dopóki jest szansa, wierzymy, że jesteśmy wystarczająco dobrym zespołem i że tę stratę odrobimy. Z takim nastawieniem podejdziemy do rewanżu. Natomiast to, co się tu wydarzyło, nie pozostanie bez reperkusji, bo nie mogę udawać, że nic się nie stało i że to tylko porażka - przyznał zdenerwowany.

W czwartek rano do szatni "Kolejorza" wszedł prezes Karol Klimczak. Jak dowiedział się nieoficjalnie "Przegląd Sportowy", szef ekipy z Bułgarskiej wysłał właściwie ostatni sygnał ostrzegawczy. Stwierdził, że jeśli postawa zespołu powtórzy się, zostaną wprowadzone kary finansowe, a niektórzy piłkarze zostaną wysłani do trzecioligowych rezerw.

Dlaczego nie wprowadzono sankcji od razu? Z prostego powodu - kalendarza. W sobotę czeka mecz ligowy z PGE GKS-em w Bełchatowie i to szansa dla poznaniaków na rehabilitację. Jeśli nie będzie poprawy, karomierz zostanie uruchomiony. Zwłaszcza że w czwartek rewanż z Błękitnymi. To spotkanie jawi się teraz jako najważniejsze w tym roku. - Dziś interesuje nas mecz w Bełchatowie, a po nim zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do rewanżu, bo to w tej chwili być może najważniejszy moment w sezonie. Nie będzie łatwo, ale nie wyobrażam sobie, abyśmy nie zagrali w finale Pucharu Polski - podsumowuje Skorża.

Więcej o sytuacji w szatni "Kolejorza" czytaj tutaj

RLPN11: Lech Poznań - koszulka Nike
w okazje.info