Napastnicy Lecha Poznań nie strzelają goli. Rozwiązaniem 19-latek z rezerw? "Ma olbrzymi potencjał"

19-letni Piotr Kurbiel trafi do pierwszego składu Lecha Poznań? Młody piłkarz błyszczy w trzecioligowych rezerwach. - Ma ogromny potencjał i wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie - mówi o nim drugi trener "Kolejorza" Tomasz Rząsa.


W kadrze Lecha Poznań znajduje się obecnie trzech nominalnych napastników. Jednak tylko jeden z nich chociaż raz trafił wiosną do bramki rywala. To Zaur Sadajew, który i tak nie jest superstrzelcem - Czeczen w rundzie wiosennej strzelił do tej pory cztery gole. To niewiele, ale wciąż lepiej, od dorobków strzeleckich Vojo Ubiparipa i Dawida Kownackiego. 18-latek występuje ostatnio na pozycji skrzydłowego i ofensywnego pomocnika, z kolei Serb gra niewiele. Dość powiedzieć, że 26-letni napastnik ostatnią bramkę w oficjalnym meczu zdobył... w lipcu zeszłego roku. Zimą Ubiparip trafiał do siatki w sparingach podczas obozu w Belek, ale do tej pory nie potrafi przełożyć tego na spotkania ligowe.

Biorąc pod uwagę problem z obsadą ataku, niewykluczone, że sztab szkoleniowy sięgnie po posiłki do rezerw. Na jednym z ostatnich treningów pierwszego zespołu po raz kolejny pojawił się Piotr Kurbiel. To 19-letni napastnik, który w trzecioligowych rezerwach regularnie trafia do siatki rywala. W tym sezonie w meczach ligowych i spotkaniach okręgowego Pucharu Polski Kurbiel strzelił już szesnaście goli (w tym sześć oldbojom Lecha Poznań). - Faktycznie, Piotrek uczestniczył już w kilku naszych treningach i wywarł na nas pozytywne wrażenie. Ma doskonałe warunki fizyczne i przede wszystkim potrafi zdobywać bramki. To doskonały materiał na napastnika i postaramy się tego nie zmarnować. Oczywiście znamy też jego mankamenty - twierdzi drugi trener Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Sztab szkoleniowy "Kolejorza" nie chce jednak przesadnie odmładzać zespołu. Już dziś w kadrze pierwszej drużyny jest czterech nastolatków - Dawid Kownacki, Jan Bednarek, Jakub Serafin, Dariusz Formella, a w dodatku debiut zaliczył też Krystian Sanocki. Piotr Kurbiel jest następny w kolejce? - Będziemy go stopniowo wprowadzać i takie są zamierzenia, że w końcu dostanie swoją szansę i będzie mógł na dłużej zaprezentować się w pierwszym zespole. Cieszy mnie, że tacy zawodnicy zgłaszają aspirację do gry w pierwszym zespole - mówi Rząsa.Zdjęcie Lech Poznań - Szalik 21837 Zdjęcie RLPN11: Lech Poznań - koszulka Nike Zdjęcie RLPN15: Lech Poznań - koszulka Nike
Lech Poznań - Szalik 21837 RLPN11: Lech Poznań - koszu... RLPN15: Lech Poznań - koszu...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info