Sędzia z Warszawy poprowadzi mecz Lecha Poznań z GKS Bełchatów

Marcin Borski został wyznaczony jako arbiter główny sobotniego meczu GKS Bełchatów - Lech Poznań w 26. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.

W tym sezonie notowania 42-letniego arbitra spadły, dlatego tylko raz sędziował mecz z udziałem "Kolejorza". W dodatku nie było to spotkanie ligowe, a starcie w Pucharze Polski z Jagiellonią Białystok na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Lech wygrał, ale dopiero po dogrywce 4:2.

W poprzednim sezonie Marcin Borski pięciokrotnie był rozjemcą w meczach poznańskiej drużyny. Aż trzy z nich "Kolejorz" przegrał. W pamięci kibiców arbiter z Warszawy zapisał się tym, że pokazał czerwoną kartkę Marcinowi Kamińskiemu już w 8. minucie meczu z Koroną Kielce. Lech przegrał wtedy na wyjeździe 0:1, tracąc gola dwie minuty przed końcem spotkania.

Wyjazdowy mecz Lecha Poznań z GKS Bełchatów w sobotę o 18.00.