Drugi trener Lecha Poznań: Z utęsknieniem czekamy na powrót Darko Jevticia

- Liczymy na to, że w najbliższych dniach Darko Jevtić dołączy do drużyny i będzie mógł już normalnie trenować. Mało kto ma takie podanie otwierające drogę do bramki jak on - uważa drugi trener Lecha Poznań Tomasz Rząsa.


Darko Jevtić, w rundzie jesiennej kluczowy i niezniszczalny pomocnik Lecha Poznań, w tym roku nie gra i nie trenuje już od półtora miesiąca. Wszystko przez dyskopatię, która dopadła piłkarza. Szwajcar zdecydował się leczyć ją w Serbii i w weekend zameldował się w Poznaniu po powrocie z kuracji. Leczyła go prawdopodobnie dr Marijana Kovacević, ta sama, która pod koniec ubiegłego roku stawiała na nogi Vojo Ubiparipa, a wcześniej wielu innych piłkarzy z Diego Costą na czele. - Terapia w Belgradzie przebiegła dobrze. Darko wrócił pełen optymizmu i w poniedziałek wziął już udział w pierwszej części treningu z zespołem. Na pewno jest więc postęp - mówi asystent Macieja Skorży.

Kiedy więc Darko Jevtić znów wybiegnie na boisko? - Najbliższe dni pokażą, jak szybko do nas wróci - odpowiada Tomasz Rząsa. - Na pewno czekamy na niego z utęsknieniem, bo jego obecność wzmocni rywalizację w środku pola. Mało kto w naszej lidze ma przecież takie podanie otwierające drogę do bramki jak on - argumentuje.

Były reprezentant szwajcarskiej młodzieżówki skończył w lutym 22 lata. W Lechu Poznań występuje od tego sezonu i w różnych rozgrywkach wystąpił w 25 oficjalnych meczach, zdobył w nich cztery bramki.