Luis Henriquez z Lecha Poznań zagrał w reprezentacji Panamy. Pokonali rewelację mundialu!

Zwycięstwem piłkarzy Panamy 2:1 zakończył się ich towarzyski mecz z Kostaryką. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Luis Henriquez z Lecha Poznań.

Był to drugi występ lechity w barwach narodowych w ostatnich dniach. Wcześniej wziął udział w zwycięskim dla Panamy pojedynku z Trynidadem i Tobago - 1:0 na wyjeździe.

Pokonanie Kostaryki wydaje się jednak o wiele cenniejsze, bo przeciwnicy to trzynasty (!) zespół rankingu FIFA, a reprezentacja Luisa Henriqueza jest w nim na 61. pozycji. Na ostatnim mundialu Kostarykanie wygrali grupę, w której pokonali Urugwaj, Włochów i zremisowali z Anglią. W 1/8 finału wyeliminowali Grecję i dopiero w ćwierćfinale odpadli z Holandią po rzutach karnych.

W meczu rozegranym w nocy z wtorku na środę polskiego czasu Panama prowadziła już z Kostaryką 2:0 po golach Blasa Pereza (18. minuta) i Luisa Tejady (26.), dla gości trafił z rzutu karnego w 68. minucie Alvaro Saborio. W zespole pokonanych wystąpił Junior Diaz, piłkarz znany z gry m.in. w Wiśle Kraków.

Pojedynek w stolicy kraju oglądało 15 tysięcy widzów.

Zdjęcie Lech Poznań - Piłka 21776 Zdjęcie RLPN11: Lech Poznań - koszulka Nike Zdjęcie TLPN14: Lech Poznań - torba sportowa Puma
Lech Poznań - Piłka 21776 RLPN11: Lech Poznań - koszu... TLPN14: Lech Poznań - torba...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info