Dwaj piłkarze Lecha Poznań zagrali w reprezentacji. Zwycięstwo nad Niemcami!

Zawodnicy Lecha Poznań Tomasz Kędziora i Dariusz Formella wyszli w pierwszym składzie reprezentacji Polski U-20, która pokonała 2:1 Niemców i zapewniła sobie wygraną w towarzyskim Turnieju Czterech Narodów.

W meczu rozegranym w Jenie biało-czerwoni prowadzili już 2:0 po trafieniach Mariusza Stępińskiego (w 69. minucie) i Piotra Zielińskiego pięć minut później. Gola dla Niemców strzelił Marc Stendera z rzutu karnego w 77. minucie. Kadra prowadzona przez poznaniaka Marcina Dornę zrewanżowała się w ten sposób za jedyną porażkę, której doznała w tej edycji Turnieju Czterech Narodów, właśnie z Niemcami - w listopadzie, w Szczecinie było 0:2. Polacy wygrali rozgrywki z dorobkiem 13 punktów, wyprzedzili Włochów (sześć punktów w czterech meczach), Niemców (pięć punktów i jeden mecz do rozegrania) orasz Szwajcarów (tylko trzy w pięciu spotkaniach).

W Jenie zagrali w piątej obaj zawodnicy Lecha Poznań powołani na to spotkanie. Tomasz Kędziora spędził na boisku 90 minut i pełnił obowiązki kapitana drużyny. Dariusz Formella też wyszedł w podstawowej jedenastce, a po 62. minutach zastąpił go Maik Lukowicz.