Polska - Irlandia 1:0. Zwycięstwo na otarcie łez, bo z awansu nici

Reprezentacja Polski wygrała z Irlandią 1:0 na koniec eliminacji do mistrzostw Europy do lat 17. Jedyną bramkę w meczu zdobył w dziewiątej minucie Paweł Kaczmarczyk. Biało-czerwoni już wcześniej stracili szansę na awans.
Na pięć zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego meczu zdecydował się selekcjoner Robert Wójcik. Na boisku nie oglądaliśmy m.in. Huberta Adamczyka z Chelsea, a jego pozycję zajął Mateusz Ostaszewski. Piłkarz Borussii Dortmund wystawiony jako ofensywny pomocnik wyglądał zdecydowanie lepiej niż w poprzednich spotkaniach, gdy występował albo na skrzydle, albo jako cofnięty pomocnik. To właśnie Ostaszewski posłał w dziewiątej minucie świetne podanie do Kamila Jóźwiaka z Lecha Poznań, ten z kolei dograł do Pawła Kaczmarczyka, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

Polacy w spotkaniu z Irlandczykami grali znacznie lepiej w porównaniu do poprzednich meczów z Białorusią i Grecją. Wreszcie dobrze funkcjonował środek pola, biało-czerwoni dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie kolejne szanse. Do przerwy podopieczni Roberta Wójcika utrzymali jednobramkowe prowadzenie, choć sytuacji strzeleckich nie brakowało.

W drugiej części gry biało-czerwoni wyglądali nieco słabiej, ale wciąż udawało im się przedostać na pole karne Irlandczyków. Tuż po wznowieniu gry niezłą szansę miał Marcin Listkowski, ale jego płaski strzał obronił Kelleher. Później do ofensywy przeszli młodzi piłkarze z Irlandii. Szczególnie groźne było uderzenie Zachary'ego Elbouzediego z 67. minuty, ale świetną interwencją popisał się Bartłomiej Żynel. Pięć minut później w polu karnym padł Kamil Jóźwiak, ale sędzia uznał, że Irlandczyk czysto odebrał piłkę, choć wydawało się, że Polakom należał się rzut karny. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Polacy już wcześniej stracili szanse na awans na mistrzostwa Europy do lat 17 w Bułgarii. Biało-czerwoni przegrali dwa poprzednie mecze - z Białorusią 0:2 oraz z Grecją 0:1 i z dorobkiem trzech punktów zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Polska - Irlandia 1:0 (1:0)

Bramki: Paweł Kaczmarczyk (9.)

Polska: Bartłomiej Żynel - Robert Gumny, Ernest Dzięcioł, Adam Chrzanowski, Mateusz Hołownia - Patryk Dziczek, Krystian Bielik - Kamil Jóźwiak, Mateusz Ostaszewski, Paweł Kaczmarczyk Ż - Marcin Listkowski (71. Mateusz Spychała).

Irlandia: Caoimhin Kelleher - Shane Hanney, Conor Masterson, Darragh Leahy, Jonathan Lunney (41. Eoin Stokes Ż) - Corey O'Keeffe Ż, Connor Ronan - Luke Wade Slater (53. Zachary Elbouzedi), Joshua Barrett, Trevor Clarke (68. Conor Levingston) - Jamie Aherne.