Uraz kapitana Lecha Poznań nie jest poważny. Co z drugim z rekonwalescentów?

Łukasz Trałka, który z powodu kontuzji nie dokończył meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa, wkrótce będzie mógł wrócić do treningów z drużyną ?Kolejorza?. Uraz kapitana nie okazał się poważny.
- Nie wyglądało to najlepiej, więc wszyscy spodziewaliśmy się, że Łukasz może mieć poważny problem z kolanem. Wykonane badanie rezonansu na szczęście wykluczyło najgroźniejsze zagrożenie, czyli uszkodzenie więzadeł - wyjaśnił na antenie klubowej telewizji lekarz Lecha Poznań dr Andrzej Pyda. Kapitan "Kolejorza" ma tylko uszkodzone ścięgno w okolicy kolana. Kiedy powinien wrócić do treningów? - Taki uraz szybko się goi. Sztab fizjoterapeutów będzie pracował nad tym, żeby jak najszybciej postawić Łukasza na nogi. Możliwe, że od przyszłego tygodnia wznowi treningi z drużyną - dodaje dr Pyda.

Po meczu z Legią Warszawa z urazem zmaga się także Gergo Lovrencsics. Skrzydłowy Lecha wypadł przez to z reprezentacji Węgier. - Gergo musiał stawić się na zgrupowaniu, więc nie zdążyliśmy go zbadać. Dzisiaj wrócił i przechodzi szczegółowe badania. Wygląda na to, że ma uszkodzenie mięśnia dwugłowego, ale na razie nie mogę ocenić, jak długa potrwa jego powrót na boisko - tłumaczy dr Andrzej Pyda.