Najbliższy rywal Lecha w zeszłym roku pokonał inny poznański zespół. I to jak wysoko!

Błękitni Stargard Szczeciński mają miłe wspomnienia z zeszłorocznego przyjazdu do Poznania. Najbliższy rywal Lecha w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonał poznańską Wartę.

Lech Poznań już w najbliższą środę zmierzy się z Błękitnymi Stargard Szczeciński w półfinale Pucharu Polski. Zdecydowanym faworytem jest oczywiście "Kolejorz", bo przecież jego rywal gra aż dwa szczeble rozgrywkowe niżej. Dość powiedzieć, że jeszcze rok temu Błękitni grali w jednej lidze z innym poznańskim zespołem - Wartą. I to z niezły skutkiem!

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu piłkarze ze Stargardu Szczecińskiego wygrali w Poznaniu z "Zielonymi" 2:0, a obie bramki warciarze stracili w ciągu minuty. Najpierw Michał Magnuski pewnie wykonał rzut karny, a kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik trafił do siatki po fatalnym zachowaniu obrońców Warty.

Z kolei wiosną Błękitni sprawili warciarzom prawdziwe lanie. "Zieloni" jechali do Stargardu Szczecińskiego po porażce 2:6 z Gryfem Wejherowo i... ponownie przegrali czterema bramkami. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0, a w drugiej połowie dołożyli jeszcze jednego gola.

Ostatecznie Błękitni zakończyli sezon II ligi grupy zachodniej na czwartej pozycji, natomiast Warta znalazła się na ósmym miejscu. "Zieloni" z uwagi na problemy licencyjne i tak zostali zdegradowani, z kolei piłkarze ze Stargardu Szczecińskiego w scentralizowanej II lidze radzą sobie całkiem przyzwoicie. Błękitni zajmują obecnie ósmą pozycję, a do miejsca premiowanego awansem tracą zaledwie cztery punkty.