Zwycięstwo rezerw Lecha Poznań, a dla drużyny Piotra Reissa hat tricka ustrzelił jego były kolega z boiska

Gole Niklasa Zulciaka i Mateusza Klichowicza dały Lechowi II Poznań wyjazdową wygraną 2:1 z Wdą Świecie. W innym meczu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi były lechita Zbigniew Zakrzewski zapewnił zwycięstwo Tarnovii Tarnowo Podgórne, prowadzonej przez Piotra Reissa.

Po efektownym awansie w okręgowym Pucharze Polski (10:0 w meczu z oldbojami Lecha Poznań) rezerwy "Kolejorza" odniosły czwarte z rzędu zwycięstwo w lidze. Na rozpoczęcie wiosny pokonały 2:1 czwarty zespół ligi, Wdę Świecie, i to na jej boisku. Zespół Patryka Kniata objął prowadzenie po trafieniu Niklasa Zulciaka (33. minuta), ale gospodarze wyrównali w 70. minucie po strzale Macieja Kota z rzutu karnego. Kwadrans później wynik na 2:1 dla Lecha II Poznań ustalił Mateusz Klichowicz.

Dobrze wiosnę rozpoczęła też Tarnovia Tarnowo Podgórne. Drużyna trenera Piotra Reissa rozbiła u siebie wyżej notowaną Polonię Środa Wlkp. aż 3:0. Wszystkie gole dla gospodarzy strzelił Zbigniew Zakrzewski, który przed laty występował z Piotrem Reissem zarówno w Lechu Poznań, jak i Warcie Poznań.

Skoro już mowa o "Zielonych", to wygrali oni pojedynek na szczycie III ligi i są nowym liderem rozgrywek.

W innym derbowym spotkaniu wielkopolskich zespołów Ostrovia 1909 Ostrów zwyciężyła 2:0 Victorię Września.

Komplet wyników 19. kolejki: Włocłavia Włocławek - Centra Ostrów Wlkp. 0:5, Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Victoria Września 2:0, Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia Środa Wlkp. 3:0, Sokół Kleczew - Warta Poznań 0:1, Start Warlubie - Chełminianka Chełmno 0:1, Nielba Wągrowiec - Pogoń Mogilno 3:1, Unia Solec Kujawski - Unia Swarzędz 1:0, Wda Świecie - Lech II Poznań 1:2, Sparta Brodnica - Jarota Jarocin 2:2.