Trener Znicza Pruszków po meczu z Lechem Poznań: Chcieliśmy uniknąć wysokiej porażki

- W Pruszkowie zagraliśmy bardzo odważnie i ?dostaliśmy? od przeciwnika pięć bramek. Dzisiaj nasza taktyka była zupełnie inna. Nie graliśmy już takiego otwartego futbolu, ale skupiliśmy się na defensywie i bardzo trudno było Lechowi stworzyć sobie sytuacje - powiedział trener Znicza Pruszków Dariusz Banasik po porażce z Lechem Poznań 0:1 w rewanżowym meczu 1/4 Pucharu Polski.
Szkoleniowiec drugoligowca liczył jednak na lepszą postawę swojego zespołu. - Spodziewałem się, że lepiej będziemy wyprowadzać kontrataki i uda nam się stworzyć jakieś sytuacje, czego jednak nie zrobiliśmy. Chcę jednak pochwalić swoich zawodników, bo graliśmy z bardzo mocnym przeciwnikiem, a do końca się broniliśmy. Lech wygrał jednak zasłużenie - przyznał trener Znicza Pruszków.

Dariusz Banasik żałował, że jego drużynie nie udało się powtórzyć sukcesu Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy nieoczekiwanie wyeliminowali ekstraklasową Cracovię. - Lech jest dużo lepszym zespołem niż Cracovia, więc my mieliśmy dużo trudniejsze zadanie niż Błękitni, którzy występują w naszej lidze - uważa jednak szkoleniowiec Znicza.