Komplet na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa pewny. Zostało ostatnie 566 biletów

Komplet widzów na meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa jest już pewny. W środę o godz. 16 w kasach Kolejorza zostało ostatnie 566 biletów. To znaczy, że w czwartek sprzedaż się zakończy
- Z puli, którą przeznaczyliśmy dla sponsorów, nie wróci ani jeden bilet. Podobnie z puli przeznaczonej dla szkół żaden nie zostanie zwrócony - mówi rzecznik prasowy Lecha Łukasz Borowicz. - To znaczy, że w sprzedaży zostało ostatnie 566 biletów.

Wedle oczywistych szacunków ta resztka powinna zniknąć w czwartek rano i tym samym sprzedaż biletów na mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa zostanie zakończona aż 10 dni przed początkiem spotkania. To niezwykły wynik, bowiem - jak pamiętamy - podczas wielkiego boomu na bilety na mecze Kolejorza w Lidze Europejskiej w 2010 roku kończyły się one później. W wypadku meczu z Red Bull Salzburg (otwarcie nowego stadionu) - trzy dni przed spotkaniem, w wypadku meczu z Manchesterem City - na dwa dni przed spotkaniem (za to po zaledwie kilku godzinach sprzedaży), wreszcie w wypadku meczu z Juventusem Turyn - na pięć dni przed tym starciem.

W listopadzie 2012 roku jeden jedyny raz na nowym stadionie komplet widzów zjawił się na spotkaniu Lecha Poznań z Legią Warszawa - były to wówczas 40 632 osoby. Ostatnie bilety sprzedano wówczas trzy dni przed tym spotkaniem. Tym razem kibiców może zjawić się więcej, nawet 42 837. Byłaby to najwyższa frekwencja na ligowym meczu Kolejorza od czerwca 1984 roku, gdy mecz z Widzewem Łódź obserwowało znacznie powyżej 40 tysięcy widzów. Ilu dokładnie - trudno powiedzieć, bo stadion wówczas nie miał jeszcze krzesełek, a jedynie ławeczki, a fani Lecha zasiedli nawet przy liniach bocznych boiska.

Rekordy frekwencji wszech czasów na meczu Lecha Poznań pochodzą z wiosny 1973 roku. Wówczas mecze z ŁKS Łódź i Odrą Opole na Stadionie Szyca (wówczas im. 22 Lipca) oglądało przeszło 60 tysięcy kibiców. Oszacowanie, na którym z nich było ich więcej, jest właściwie niemożliwie, zwłaszcza że pojedynek z Odrą Opole z 20 maja 1973 roku połączony był z finiszem Wyścigu Pokoju. Kibiców zgromadzonych na stadionie i wokół niego mogło być wówczas nawet około 80 tysięcy.