Podczas meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa padnie rekord frekwencji. Zostały ostatnie bilety

Do sprzedania zostało już tylko około cztery tysiące biletów na zaplanowany na następny weekend hit ekstraklasy, pojedynek Lecha Poznań z Legią Warszawa. 22 marca przy Bułgarskiej padnie rekord frekwencji w tym sezonie ligowym.


Poznański klub informuje, że w środę o godz. 9 uruchomi sprzedaż biletów na miejsca z ograniczoną widocznością. To w sumie 2375 miejsc. Wolne są też jeszcze tylko ostatnie krzesełka na najwyższym piętrze tzw. Kotła, czyli jednej z trybun za bramką na poznańskim stadionie.

"Niemal wszystkie bilety na hit wiosny wyprzedały się w błyskawicznym tempie. Ponad połowa INEA Stadionu wypełniła się w ciągu 48 godzin, kolejne dwie doby wystarczyły, by w sprzedaży pozostało tylko kilka tysięcy biletów" - informuje Lech Poznań. Normalne bilety na mecz wicemistrza z mistrzem Polski kosztowały od 60 do 90 zł.

Być może w środę i czwartek do kupienia będą jeszcze wejściówki pochodzące z niezrealizowanych rezerwacji lub z puli sponsorskiej. "Jedno jest już pewne. 22 marca przy Bułgarskiej pojawi się komplet publiczności, a sprzedaż biletów może zostać zamknięta rekordowo szybko" - czytamy na lechpoznan.pl.

Pojemność poznańskiego stadionu wynosi 42 837 miejsc, ale tylko raz na meczu ligowym frekwencja przekroczyła 40 tysięcy. Było to jesienią 2012 roku, gdy przy Bułgarskiej, także podczas meczu "Kolejorza" z Legią Warszawa, zjawiło się 40 632 osoby. Czy ten rekord zostanie poprawiony? Tego jeszcze nie wiadomo, pewne jest, że za półtora tygodnia zostanie wymazany rekord frekwencji tego sezonu na poznańskim stadionie (18 717 z meczu z GKS Bełchatów) i ekstraklasy w ogóle. Dotychczas największą widownię w bieżących rozgrywkach ekstraklasy miał pojedynek Wisły Kraków z Legią Warszawa. We wrześniu 2014 roku ściągnął on na trybuny krakowskiego stadionu 31 289 osób.

Po tym weekendzie okaże się, czy mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa będzie też starciem o fotel lidera ekstraklasy. Mistrz Polski, który ma obecnie pięć punktów przewagi nad wiceliderem, podejmie w niedzielę Wisłę Kraków, a dzień wcześniej "Kolejorz" zagra w Bydgoszczy z Zawiszą. W jesiennym starciu Legii z Lechem padł remis 2:2 przy Łazienkowskiej.

Zdjęcie RLEG06j: Legia Warszawa - koszulka junior Adidas Zdjęcie RLPN11: Lech Poznań - koszulka Nike
RLEG06j: Legia Warszawa - k... RLPN11: Lech Poznań - koszu...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info