CLJ: Lech Poznań samodzielnym liderem, porażka Warty w ostatniej minucie

Lech Poznań wygrał z 4:2 z Bałtykiem Koszalin i wskoczył na fotel lidera. Z kolei poznańska Warta nie wywiozła z Zielonej Góry żadnego punktu. Jak wygląda sytuacja w tabeli po 18. kolejce Centralnej Ligi Juniorów grupy zachodniej?


Lech Poznań przed 18. kolejką Centralnej Ligi Juniorów współdzielił fotel lidera razem z Lechią Gdańsk. Oba zespoły miały na koncie 39 punktów. W sobotę "Kolejorz" pokonał na boisku we Wronkach Bałtyk Koszalin 4:2, z kolei gdańszczanie w niedziele podzielili się punktami z Pogonią Szczecin po remisie 1:1. Lechia nie tylko straciła prowadzenie, ale spadła aż na trzecie miejsce kosztem Górnika Zabrze. W czubie tabeli panuje duży ścisk i prawdopodobnie między trzema wspomnianymi zespołami rozstrzygnie się walka o dwa miejsca premiowane awansem do półfinału CLJ.

W niedzielę swój mecz rozgrywała także Warta Poznań. Zieloni jechali na boisko swojego sąsiada z tabeli - Stelmetu UKP Zielona Góra. W meczu padł tylko jeden gol - zwycięstwo gospodarzom zagwarantował Maciej Piorun trafieniem z 93. minuty.

Za tydzień warciarze zmierzą się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin (niedziela, godzina 12). Tego samego dnia Lech Poznań zagra w Chorzowie z Ruchem.

Wyniki 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów gr. zachodnia:

Lech Poznań - Bałtyk Koszalin 4:2

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:0

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:2

Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork 3:0

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:1

Arka Gdynia - Stilon Gorzów 3:0

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:1

Stelmet UKP Zielona Góra - Warta Poznań 1:0