Ostatni sparing rezerw Lecha Poznań przed ligą. Zimą same zwycięstwa

Piłkarze rezerw Lecha Poznań wygrali z drugim zespołem Miedzi Legnica w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek III ligi. Lechici podczas zimowych przygotowań rozegrali siedem meczów towarzyskich i zebrali w nich komplet zwycięstw.

Rezerwy Lecha Poznań pewnie zwyciężyły w wyjazdowym sparingu z drugim zespołem Miedzi Legnica. "Kolejorz" już do przerwy prowadził 3:0 po golach Krystiana Sanockiego, Mateusza Klichowicza i Dawida Juchacza. Po przerwie do siatki legniczan trafili jeszcze Piotr Kurbiel, a także Grzegorz Rogala. - Był to nasz ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Na podstawie gry i wyników można stwierdzić, że jesteśmy dobrze przygotowani. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko zweryfikuje boisko - mówi trener Patryk Kniat w rozmowie z oficjalna stroną Lecha Poznań.

Dzięki temu zwycięstwu piłkarze rezerw "Kolejorza" podtrzymali okazałą passę i zamknęli okres przygotowawczy kompletem zwycięstw. Lechici rozegrali zimą siedem meczów towarzyskich i w każdym okazywali się lepsi od rywala. - Wierzę, że jak utrzymamy ten poziom koncentracji i jakości, co w całym okresie przygotowawczym, to będziemy punktować również w lidze - uważa trener Kniat.

Rezerwy Lecha Poznań już w najbliższy piątek zmierzą się z Oldbojami "Kolejorza" w fazie ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Tydzień później lechici zainaugurują rundę wiosenną III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej meczem z Wdą Świecie.

Miedź II Legnica - Lech II Poznań 0:5 (0:3)

Bramki: Krystian Sanocki (3.), Mateusz Klichowicz (24.), Dawid Juchacz (44.), Piotr Kurbiel (52.), Grzegorz Rogala (58.)

Lech Poznań: Mateusz Lis (75. Miłosz Mleczko) - Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Antonijs Ceronordijis, Grzegorz Rogala - Szymon Drewniak, Wiktor Witt (60. Mariusz Woźniak), Mateusz Klichowicz (60. Vladislavs Fjodorovs) - Krystian Sanocki (60. Piotr Fontowicz), Dawid Juchacz, Piotr Kurbiel.