Sport.pl

Pomocnik Lecha Poznań: Nie będę już kontuzjowany, ale muszę o siebie bardziej dbać

Jeśli trener Maciej Skorża wystawi do gry w wieczornym meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok Karola Linettego, to będzie to drugi mecz reprezentanta Polski po przerwie spowodowanej kontuzją. Czy jest przygotowany na 90 minut?


- Jeżeli wyjdę w pierwszej jedenastce, to na pewno będę chciał zostać na boisku jak najdłużej. Wiem, że mam siły, żeby zagrać przez 90 minut - stanowczo twierdzi młody pomocnik "Kolejorza". We wtorkowym meczu ze Zniczem Pruszków w Pucharze Polski został zmieniony w przerwie, ale ta zmiana została zaplanowana jeszcze przed spotkaniem.

Karol Linetty nie jest jeszcze w optymalnej formie. Większość okresu przygotowawczego i początek sezonu stracił przez choroby oraz urazy. W środowisku zawrzało, że przez to oddala się jego transfer na Wyspy Brytyjskie, który był już praktycznie pewny po zakończeniu sezonu.

Lechita nie myśli o dalszej przyszłości. Chce przede wszystkim ustabilizować formę i zapomnieć o kontuzjach. - Dużo rozmawiałem ze sztabem o moich urazach. Dwa z nich były mechaniczne, więc trudno im było zapobiec, ale w pozostałych przypadkach można było coś zrobić - przyznaje Karol Linetty i zapewnia, że wie co zrobić, by problemy zdrowotne nie powracały: - Muszę o siebie bardziej dbać. Co to oznacza? - Uważać na siebie, po treningu się rozciągać, częściej chodzić do masażysty, no i lepiej się odżywiać - wylicza reprezentant Polski.

Do zakończenia sezonu jeszcze mnóstwo kolejek. Czy Karol Linetty, który miał mocno zaburzone przygotowania, będzie w stanie wytrzymać trudy sezonu? - To prawda, że straciłem cały obóz przygotowawczy, ale naprawdę ciężko pracowałem z trenerem Kasprzakiem i uważam, że jestem przygotowany na cały sezon - zapewnia Karol Linetty.

Mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok w piątek o 20:30.Więcej o:
Komentarze (1)
Pomocnik Lecha Poznań: Nie będę już kontuzjowany, ale muszę o siebie bardziej dbać
Zaloguj się
  • penkin

    Oceniono 4 razy 0

    jedz seler i utartą marchewkę,ja to jem codziennie i dobrze sie czuję.a co z opróżnianiem u ciebie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX