Kolejny drugoligowiec na drodze Lecha Poznań do finału Pucharu Polski?!

Sensacyjnym zwycięstwem Błękitnych Stargard Szczeciński 2:0 nad Cracovią zakończył się pierwszy pojedynek tych drużyn w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zwycięzca pary zagra w kolejnej rundzie z Lechem Poznań.

Lech Poznań wygrał swój mecz ze Zniczem Pruszków 5:1 i jeszcze przed rewanżem w Poznaniu może się czuć półfinalistą Pucharu Polski, bo trudno spodziewać się, by drugoligowcy wbili przy Bułgarskiej pięć goli. Rewanż ze Zniczem odbędzie się 18 marca, a już dzień wcześniej lechici będą znali swojego rywala w walce o finał.

17 marca Cracovia podejmie na swoim stadionie Błękitnych Stargard Szczeciński i będzie musiała odrabiać dość poważne straty z pierwszego pojedynku. W zakończonym właśnie spotkaniu w Stargardzie Szczecińskim gospodarze wygrali bowiem 2:0 po golach strzelonych w samej końcówce spotkania przez Radosław Wiśniewskiego (88. minuta) i samobójczym trafieniu Sretena Sretenovicia w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Marcina Budzińskiego (Cracovia, w 80. minucie) i Wojciecha Fadeckiegoz ekipy gospodarzy - trzy minuty później.