Dariusz Formella zasługuje na wyjściowym skład Lecha Poznań? "Musi nad sobą pracować"

Maciej Skorża nie może narzekać na brak rywalizacji wśród skrzydłowych Lecha Poznań. W ostatnim czasie poważnie wzrosły notowania Dariusz Formelli. Czy 19-latek zasługuje na grę w wyjściowym składzie? - Jest młody i wciąż musi nad sobą pracować, ma wiele do poprawy - podkreślił trener "Kolejorza".

Dariusz Formella to jeden z większych wygranych zeszłorocznej zmiany na stanowisku trenera Lecha Poznań. 19-latek debiutował jeszcze u Mariusza Rumaka, ale były szkoleniowiec "Kolejorza" nie dawał mu zbyt wielu szans do gry. Z kolei Maciej Skorża widzi w nim jednego z najważniejszych zmienników. - Bardzo na niego liczę - stwierdził Maciej Skorża jeszcze przed meczem ze Zniczem Pruszków w Pucharze Polski. - Darek jest młodym zawodnikiem, który wciąż musi nad sobą pracować. Ma wiele do poprawy.

Już w Pruszkowie Dariusz Formella znów się wyróżniał i miał swój duży udział w zwycięstwie 5:1 nad drugoligowcem. On i Muhamed Keita wciąż walczą o to, by wygrać rywalizację z Gergo Lovrencsicsem oraz Szymonem Pawłowskim, którzy - na dzisiaj - są pewniakami do gry w wyjściowym składzie na boku pomocy. Młody piłkarz zagrał w pierwszej jedenastce Lecha w meczu z Pogonią Szczecin i zaprezentował się dobrze, został jednak już w przerwie spotkania zmieniony. Trener Skorża tłumaczył jednak, że ta zmiana była podyktowana względami taktycznymi, a z występu nastolatka był zadowolony.

Gołym okiem widać, że Dariusz Formella zdecydowanie lepiej prezentuje się wtedy, gdy rozpoczyna mecz w wyjściowej jedenastce. Jeśli 19-latek zdobywa bramki, to tylko wtedy, gdy wychodzi na boisko od pierwszej minuty. Liczby mówią wszystko - Formella pojawił się w wyjściowym składzie sześć razy i strzelił w tych meczach trzy gole. Z ławki wchodził dziesięciokrotnie, ale w żadnym z tym spotkań nie trafił do siatki. - Musi być gotowy do gry i nie ma tu znaczenia, czy wchodzi na boisko w końcówce meczu, czy pojawia się na nim od pierwszej minuty. Musi dawać jakość, której ma bardzo dużo. W jego przypadku istotna jest także stabilizacja formy - tłumaczy Skorża i dodaje, że nie przykłada większej uwagi do statystyk Formelli: - Mamy dużą konkurencje i nie mogę się opierać na tym, że Darek w wyjściowym składzie gra lepiej, niż wychodząc z ławki.