Sport.pl

Odkładany powrót na boisko piłkarza Lecha Poznań wreszcie dojdzie do skutku?

Po ciężkiej kontuzji i ponad rocznej przerwie w grze w piłkę Kebba Ceesay z Lecha Poznań miał już wystąpić w jednym z wiosennych meczów ligowych. Nie udało się. Wszystko wskazuje jednak na to, że Gambijczyk z Lecha Poznań pojawi się na murawie podczas pucharowego spotkania ze Zniczem Pruszków. Sam twierdzi, że jest na to gotowy.


27-letni Gambijczyk z Lecha Poznań wypadł ze składu w listopadzie 2013 roku. Poważna kontuzja kolana wyłączyła go z gry na ponad rok. Kebba Ceesay do normalnych zajęć z zespołem wrócił dopiero na początku 2015 roku, gdy wraz z drużyną pojechał na obóz do Turcji. Po powrocie do Polski zaliczył grę kontrolną w drużynie rezerw. Sam piłkarz mówi, że jest gotowy do gry na najwyższym poziomie: - Teraz jestem już zdrowy, czuję się bardzo dobrze. Normalnie trenuję z zespołem, bardzo ciężko pracuję. Kolano funkcjonuje poprawnie - twierdzi.

Obecny Lech Poznań różni się dość mocno od "Kolejorza", w którym Kebba Ceesay grał przed kontuzją. Przede wszystkim zmieniła się sytuacja na prawej stronie obrony, czyli nominalnej pozycji Gambijczyka. Status w zespole Tomasza Kędziory jest niepodważalny i Kebbie Ceesayowi będzie bardzo trudno rywalizować z młodszym kolegą. Czy Gambijczyk bierze pod uwagę ewentualną zmianę pozycji? - Nawet o tym nie myślę. Moim celem jest rywalizacja o grę na prawej obronie. Tomek jest w świetnej formie, ale piłka to sport drużynowy i nie prowadzimy ze sobą żadnych gierek. Pozostaje mi mocno trenować i czekać na swoją szansę - tłumaczy piłkarz Lecha Poznań.

Okazja do powrotu nadarza się już w najbliższy wtorek. Lech Poznań jedzie do Pruszkowa na mecz ze Zniczem, a trener Skorża zapowiada, że w tym spotkaniu zamiesza nieco w składzie. - To dobra okazja, żeby wreszcie zagrać w pierwszym zespole. Ciężką pracą na treningach daję trenerowi znak, że jestem gotowy. Decyzja należy do sztabu i dowiem się o niej rano przed meczem - mówi Kebba Ceesay, którego trener Skorża określił mianem zawodnika, od którego chciałby w przyszłości rozpoczynać ustalanie składu: - Tak? Nie widziałem tej konferencji. To dla mnie bardzo miłe i pozytywne. Takie słowa bardzo mnie motywują.

Szansą na odbudowę formy dla Ceesaya mogą być właśnie takie mecze jak w Pruszkowie. Kadra Lecha Poznań jest dzisiaj bardzo szeroka i trener Maciej Skorża podkreśla, że każdy zawodnik dostanie okazję, by udowodnić swoją wartość. - Myślę, że to bardzo pozytywne, że jest nas aż tylu. Jeden gra w pucharach, ktoś inny w lidze. To dobre dla zespołu, bo musisz dawać z siebie wszystko i nie możesz odpuścić. Przy tak licznej kadrze nie ma takiego pojęcia jak "komfort", bo cały czas musisz pracować na swoją pozycję - twierdzi Gambijczyk.Więcej o: