Ranking najbogatszych Polaków. Jest Jacek Rutkowski i sponsor Lecha Poznań

81. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków wg ?Forbesa? zajmuje Jacek Rutkowski, przewodniczący rady nadzorczej Lecha Poznań. Znacznie wyżej w pierwszej setce jest Zbigniew Juroszek z rodziną - to do nich należy firma bukmacherska STS, sponsor poznańskiego klubu.


Prezesem firmy Star-Typ Sport (w skrócie STS) jest Mateusz Juroszek, syn Zbigniewa. Oczywiście to nie branża bukmacherska, a przede wszystkim działalność na rynku nieruchomości, a wcześniej także odzieżowym, jest źródłem majątku rodziny Juroszków. "Forbes" szacuje go na 850 mln zł, co daje rodzinie 26. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. To pięć pozycji wyżej niż przed rokiem i aż 23 niż w rankingu z 2013 roku. Przez ostatnie dwanaście miesięcy majątek sponsora "Kolejorza" powiększył się o blisko 27 procent.

W tym samym czasie o 9,4 procent swoje bogactwo powiększył Jacek Rutkowski, który 2006 roku przejął Lecha Poznań i do dziś jest przewodniczącym rady nadzorczej "Kolejorza". Właściciel holdingu Amica ma majątek szacowany na 350 mln zł i daje mu to 80. miejsce w setce najbogatszych Polaków. W 2014 Jacek Rutkowski był po raz pierwszy na liście "Forbesa", miał wówczas 320 mln zł.