Czy Zaur Sadajew dla Lecha Poznań będzie grał tak, jak ostatnio? Trener: I co ja mam panu powiedzieć?

- Nie chcę go za bardzo chwalić, ale ostatnio spisał się bez zarzutu, grał przede wszystkim dla drużyny - mówi trener Lecha Poznań Maciej Skorża pytany o to, czy będziemy częściej oglądali Zaura Sadajewa takiego, jak w meczu z Ruchem Chorzów.


Czeczeński napastnik "Kolejorza" zapewnił drużynie trzy punkty podczas poprzedniego wyjazdu do Krakowa - w grudniowym pojedynku na stadionie Wisły zdobył bramkę na 2:1 w 84. minucie spotkania. Potem zagrał bardzo źle z Lechią Gdańsk (słynne pudło do pustej bramki), a gdy wrócił do składu w pojedynku z Ruchem Chorzów, był najlepszy na boisku. Czy takiego Zaura Sadajewa jak z meczu z chorzowianami będziemy oglądali częściej?

- I o ja mam panu powiedzieć? - zastanawia się trener Maciej Skorża. - Widzi go pan na co dzień - odpowiadamy. - No tak, widzę, i muszę powiedzieć, że bardzo mocno pracowaliśmy mentalnie nad Zaurem. Nie chcę ogłosić sukcesu i powiedzieć: tak, Zaur będzie teraz zupełnie innym człowiekiem. Wiem za to, że chcemy krok po kroku zmieniać go, by dawał jak najwięcej drużynie - mówi trener lechitów.

Maciej Skorża wraca jeszcze do niedzielnego występu Czeczena: - Nie chcę go za bardzo chwalić, ale ostatnio spisał się bez zarzutu, grał przede wszystkim dla drużyny. Chodzi mi też o sam sposób gry: często na dwa kontakty z piłką lub z tzw. pierwszej piłki. Wiemy, że wcześniej różnie z tym bywało.