Były obrońca "Kolejorza": To okienko transferowe w Lechu Poznań było bardzo bogate

Zdaniem Marcina Drajera, byłego piłkarza Lecha Poznań, zawodnicy sprowadzeni tej zimy na Bułgarską "dadzą drużynie jakość, która będzie miała swoje przełożenie w walce o mistrzostwo kraju". W rozmowie z Lech TV chwali debiut ligowy 18-letniego Jakuba Serafina.


Jakub Serafin wyszedł w pierwszym składzie Lecha Poznań na mecz z Ruchem Chorzów. Rozpoczął akcję, po której "Kolejorz" wyszedł na prowadzenie. Zszedł z boiska w 65. minucie. Marcin Drajer uważa debiut za wymarzony i twierdzi, że młody pomocnik zdał egzamin. Mówi, że zna Jakuba Serafina już od dłuższego czasu, i twierdzi, że to bardzo przyszłościowy gracz. - Widać u niego duże umiejętności i dużą chęć do gry. Choć może w meczu z Ruchem biegał aż za dużo i robił na boisku więcej, niż powinien robić. Dlatego być może zmiana była podyktowana tym, że Serafin był zmęczony - mówi były lechita, a obecnie trener Unii Swarzędz.

Przeciwko chorzowianom w ekstraklasie zadebiutował też Tamas Kadar, ale grał zbyt krótko, by można było sobie wyrobić zdanie na jego temat. - To będzie silny punkt - mówi o reprezentancie Węgier Marcin Drajer, który także był obrońcą.

Tamas Kadar jest jednym z trzech nowych zawodników "Kolejorza". Do Poznania trafili także Węgier David Holman i Belg Arnaud Djoum, ponadto klub wykupił z FC Basel Darko Jevticia. - Okno transferowe w Lechu Poznań było bardzo bogate. Zawodnicy, którzy przyszli, zrobią różnicę, nie będą tylko dodatkiem do zespołu. Uważam, że dadzą drużynie jakość, która będzie miała swoje przełożenie w walce o mistrzostwo kraju - mówi dla Lech TV były lechita.

38-letni dziś Marcin Drajer jest wychowankiem "Kolejorza". W latach 1994-2002 (z przerwami) rozegrał dla Lechu Poznań 76 spotkań w ekstraklasie. W 1993 roku zdobył z młodzieżową reprezentacją Polski mistrzostwo Europy do lat 16. Występował też m.in. w Rakowie Częstochowa, Dyskobolii Grodzisk, Polonii Warszawa i Widzewie Łódź. Ostatnio można było go zobaczyć w meczach oldbojów poznańskiego klubu.