Tomasz Kędziora z Lecha Poznań: Styl gry jest nieistotny, najważniejsze są zwycięstwa

Lech Poznań wygrał z Ruchem Chorzów 2:1, ale trener Maciej Skorża podkreśla, że to wciąż nie jest optymalna forma ?Kolejorza?. Tomasz Kędziora twierdzi jednak, że nie styl gry jest najważniejszy, a regularne punktowanie: - Nieważne jest, jak będziemy grali. Dla mnie bardziej istotne jest to, żebyśmy zwyciężali - mówi obrońca Lecha Poznań.

Skromne zwycięstwo nad Ruchem Lech Poznań zawdzięcza głównie dobrej grze w pierwszej połowie tego meczu. Piłkarze "Kolejorza" na przerwę schodzili, prowadząc 2:0 i wszystko wskazywało na to, że lechici spokojnie dowiozą to zwycięstwo do końca. Bramka zdobyta przez Filipa Starzyńskiego (78. minuta) dała jednak gościom nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku i lechici do ostatniego gwizdka musieli grać bardzo uważnie w defensywie: - Po przerwie obraz gry może i się zmienił, ale wynik i tak był dla nas korzystny. Pozostaje się z tego cieszyć, bo moim zdaniem nie jest ważne to, jak będziemy grali, ale to, żebyśmy zwyciężali - mówi Tomasz Kędziora i tłumaczy, że powodem słabszej gry po przerwie na pewno nie były braki w przygotowaniu fizycznym: - Sił nam nie zabrakło, po prostu Ruch nas mocniej przycisnął. Byłem jednak pewien, że dowieziemy to zwycięstwo do końca. Jesteśmy teraz już inną drużyną niż jesienią i ani przez chwilę nie pomyślałem, że może tutaj paść remis.

Lech Poznań zwycięstwo mógł zagwarantować sobie już przed przerwą. W 20. minucie rzut karny zmarnował jednak Marcin Kamiński (drugi w tym sezonie przeciwko Ruchowi Chorzów): - Karne trzeba wykorzystywać, ale niestety Marcinowi się nie udało. Bramkarz dobrze się rzucił, trudno - komentuje Kędziora, który przez część członków sztabu szkoleniowego był proponowany jako etatowy wykonawca jedenastek: - Byłem wytypowany jako drugi zawodnik do wykonania rzut karnego - tłumaczy.

Tomasz Rząsa podkreślał przed tym meczem, że Lechowi bardzo potrzebna jest seria zwycięstw. Tym bardziej biorąc pod uwagę, jak niewielkie są różnice punktowe w czubie tabeli. Zwycięstwo z Ruchem może być dobrą okazją dla Lecha Poznań, by zapoczątkować marsz po zwycięstwa: - Mam nadzieję, że nabierzemy rozpędu. W Szczecinie zdobyliśmy punkt na ciężkim terenie, a teraz wygraliśmy u siebie z Ruchem. Jedziemy dalej, przed nami Cracovia. Z Krakowa już wywieźliśmy trzy punkty w tym sezonie, bo przecież jesienią wygraliśmy z Wisłą. Może to będzie takie nasze dobre miejsce w tym roku - sugeruje Tomasz Kędziora.