Sport.pl

Lech Poznań pobije rekord frekwencji podczas meczu z Ruchem Chorzów? Kolejki po bilety

- O godz. 14 w sobotę sprzedanych było 16 tysięcy miejsc na mecz Lecha Poznań z Ruchem Chorzów - mówi rzecznik "Kolejorza" Łukasz Borowicz. Czy w niedzielę padnie rekord frekwencji przy Bułgarskiej w tym sezonie?


Po pierwszej części sezonu, czyli dziewiętnastu kolejkach rozegranych w minionym roku, Lech Poznań był liderem ekstraklasy pod względem frekwencji na trybunach. Na stadion przy Bułgarskiej przychodziło średnio 14 530 osób, wiceliderem zestawienia jest Legia Warszawa z frekwencją na poziomie 14 434 widzów. Generalnie jednak problemem "Kolejorza", ale i całej ligi był spadek średniej widzów podczas spotkań. W przypadku "Kolejorza" to ponad pięć tysięcy w porównaniu z całym poprzednim sezonem.

Już na początku tego roku o wzrost liczby kibiców postanowił zadbać sponsor Lecha Poznań, firma STS. Bukmacher poinformował w piątek, że w jego punktach bilety na niedzielne spotkanie można kupić z 50-procentowym rabatem. - Sprzedaż jest prowadzona w 27 punktach STS w Wielkopolsce, w tym 8 w samym Poznaniu. Punkty przyjmowania zakładów otwarte są siedem dni w tygodniu, od rana do późnych godzin popołudniowych, a bilety można w nich kupić do samego rozpoczęcia spotkania. Jedynym punktem wyłączonym ze sprzedaży jest ten znajdujący się tuż obok INEA Stadionu - uściśla Paweł Rabantek, specjalista ds. komunikacji w STS.

Na reakcję kibiców nie trzeba było długo czekać. "Powoli ustawiają się kolejki po bilety" - napisał na Twitterze prezes firmy Mateusz Juroszek.

Efekt był taki, że już w sobotę o godz. 14 Lech Poznań miał sprzedanych w sumie szesnaście tysięcy miejsc na stadionie na niedzielne spotkanie. Chodzi o liczbę karnetów i biletów na pojedynek z Ruchem Chorzów. Zanosi się więc na to, że padnie rekord frekwencji przy Bułgarskiej w tym sezonie. Dotychczas najlepszym wynikiem było 18 717 osób, które przyszło na mecz z GKS Bełchatów. Należy jednak przypomnieć, że akurat na ten mecz z mało atrakcyjnym przeciwnikiem poznański klub zdecydował się wpuścić (robi to raz w sezonie) za darmo uczniów z wielkopolskich gimnazjów. Z zaproszenia skorzystało ok. 6-7 tysięcy nastolatków.

Bez gimnazjalistów meczami z największą frekwencją przy Bułgarskiej były: sierpniowy pojedynek z Wisłą Kraków (16234) i ostatni w roku mecz z Lechią Gdańsk (16029). W pozostałych spotkaniach na trybunach ani razu nie było więcej niż 15 tys. kibiców, frekwencja nie spadła też poniżej 10 tys. - najmniej ludzi (11 078) przyszło na trenerski debiut w Poznaniu Macieja Skorży w meczu z Zawiszą Bydgoszcz.

Rekordem ekstraklasy w tym sezonie jest 31 635 osób podczas starcia Wisły Kraków z Legią Warszawa. Ten wynik raczej nie zostanie poprawiony w najbliższą niedzielę w Poznaniu, ale bardzo możliwe, że stanie się to za miesiąc - 22 marca na mecz z "Kolejorzem" przyjedzie na Bułgarską Legia Warszawa.Więcej o:
Komentarze (4)
Lech Poznań pobije rekord frekwencji podczas meczu z Ruchem Chorzów? Kolejki po bilety
Zaloguj się
 • pilot.tv

  Oceniono 2 razy 0

  Rekordu nie bedzie - trybuny stadionu swieca pustkami. Rekord frekwencji jest wtedy, gdy stadion jest pełen a nie gdy jest 15-20 tys ludzi czyli 2/5 ludzi na obiekcie.

 • bruna5

  Oceniono 5 razy -1

  Królowie wypinania się Niemcom...

 • krukmi1

  Oceniono 4 razy -2

  Słyszałem, że wszyscy Poznaniacy lubią w anusa. Czy to prawda? Proszę o poważne odpowiedzi.

 • bluboys70

  Oceniono 104 razy -52

  W końcu przyjezdżają królowie Górnego Śląska RUCH RUCH HKS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX