Były piłkarz Lecha Poznań i Dyskobolii Grodzisk w sztabie młodzieżowej reprezentacji Polski

Piotr Świerczewski, w przeszłości reprezentant Polski, a także były zawodnik m.in. Lecha Poznań i Dyskobolii Grodzisk, znalazł się w sztabie szkoleniowym kadry narodowej do lat 21, która zagra w finałach młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 roku.


"Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na czwartkowym posiedzeniu zatwierdził sztab szkoleniowy oraz plan przygotowań reprezentacji Polski do lat 21, która zagra jako gospodarz mistrzostw Europy w 2017 roku. Nowym drugim trenerem w drużynie Marcina Dorny został Piotr Świerczewski, 70-krotny reprezentant Polski" - poinformował PZPN. W sztabie tej kadry są już Ryszard Robakiewicz (pełni funkcję drugiego trenera), a także Józef Młynarczyk, który odpowiada za szkolenie bramkarzy reprezentacji U-21. Józef Młynarczyk, znakomity przed laty bramkarz, pracował jako trener m.in. w Amice Wronki i Lechu Poznań.

Blisko 43-letni Piotr Świerczewski grał w "Kolejorzu" przez dwa i pół sezonu. W 2004 roku zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Był jednym z ulubieńców trybun przy Bułgarskiej. Dla Lecha Poznań rozegrał 58 meczów ligowych, zdobył w nich cztery bramki.

Po odejściu z "Kolejorza" latem 2006 roku przez rok grał w Dyskobolii Grodzisk, do której wrócił jeszcze na pół sezonu po krótkiej przygodzie z Koroną Kielce. Jesienią 2014 roku Piotr Świerczewski występował krótko w Tarnovii Tarnowo Podgórne prowadzonej przez Piotra Reissa.