Sport.pl

Pierwszy bramkarz Lecha Poznań o konkurencji: Najlepiej, gdyby jej nie było

Mało która drużyna w ekstraklasie ma równie dużą rywalizację na pozycji bramkarza co Lech Poznań. Aktualnie pewne miejsce między słupkami ma Maciej Gostomski, który przyznaje, że nie lubi presji ze strony konkurencji: - Najlepiej się czuję wtedy, gdy jej nie ma. Nie lubię rywalizacji - mówi.


Jesienią w Lechu Poznań na pozycji bramkarza brakowało stabilizacji. Jako pierwszy golkiper sezon rozpoczął Jasmin Burić, później między słupki wskoczył Krzysztof Kotorowski, a na chwilę obecną pewne miejsce w bramce ma Maciej Gostomski. Dla wielu piłkarzy podobna konkurencja jest motywująca, ale Gostomski całkowicie inaczej podchodzi do tej kwestii: - Nie lubię takiej konkurencji. Najlepiej czuję się wtedy, gdy czuję komfort. W Lechu mamy chyba największą rywalizację na pozycji bramkarza w całej ekstraklasie. Jeden piłkarz znosi to lepiej, inny gorzej i ja jestem w tej drugiej grupie. To nie jest tak, że boję się konkurencji. Po prostu takie mam odczucie - mówi 26-latek.

Na chwilę obecną Gostomski może czuć się jednak bezpieczny. Maciej Skorża zapowiedział, że bramkarz, którzy rozpocznie sezon w wyjściowym składzie, będzie wiosną pierwszym golkiperem Lecha. - Czuję się numerem jeden i chcę podziękować trenerom za ten kredyt zaufania dyspozycją na boisku. Nie wiem jednak, co będzie za dwa-trzy miesiące, bo każdy chce grać - mówi Gostomski.

Przed Lechem Poznań spotkanie z Ruchem Chorzów. Wszelkie atuty leżą po stronie "Kolejorza", ale Maciej Gostomski przestrzega przed lekceważeniem rywala: - To nie będzie łatwy mecz. Ruch też walczy o punkty, ale to my gonimy czołówkę i chcemy dogonić Legię. Gramy u siebie, przyjdą kibice, ale trzeba pamiętać, że Ruch tutaj nie położy się przed nami - zapowiada bramkarz Lecha.Więcej o:
Komentarze (6)
Pierwszy bramkarz Lecha Poznań o konkurencji: Najlepiej, gdyby jej nie było
Zaloguj się
 • pontipin1

  Oceniono 27 razy 17

  precz z Gostomskim, tylko Burić !

 • pyra314

  Oceniono 16 razy 14

  A wprowadzenie piłki do gry noga ("wykop") już opanował, czy w kolejny sezonie dopiero?

 • jankes29

  Oceniono 10 razy 8

  Pierwszym bramkarzem jest Burić,Gostomski nie robi błędów ale też nie uratował wyniku w żadnym meczu.Solidny rezerwowy.

 • alfa6212

  Oceniono 9 razy 7

  Pewnie , wtedy mógłby grać taki piach jak do tej pory .

 • franneck

  0

  Zejdźcie z Maćka, jest dobry! Jescze mu nie raz podziękujecie. Buric i Gostomski dla mnie są podobni. Czasem o wrażeniu decyduje dyspozycja dnia. Naprawdę byłbym ostrożny w formułowaniu sądów zasadniczych na temat kto z nich jest lepszy. Kotor, jeśli tylko nie ma jakiegoś doła też gra na dobrym poziomie, ale młodsi musza być przed nim w interesie przyszłości Lecha. Gostomski jest w tej chwili najbardziej obiecującą opcją, trzeba go szanować. Poza tym to naprawdę dobry golkiper.

 • penkin

  Oceniono 9 razy -1

  Grzegorz Sandomierski nowym bramkarzem Lecha Poznań.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX