Sport.pl

Młodzi piłkarze Lecha Poznań najlepsi w Warszawie. Pokonali w finale szkółkę FC Barcelona

Piłkarze Lecha Poznań z rocznika 2005 wygrali turniej Escola Cup w Warszawie. Drużyna prowadzona przez Amilcara Carvalho w pięciu meczach zdobyła 26 bramek, a mierzyła się m.in. z Wisłą Kraków, Jagiellonią Białystok i Śląskiem Wrocław. W finale Lech pokonał FCB Escole Varsovia.


Lech Poznań nie dał szans rywalom w turnieju Escola Cup, który rozegrano w zeszłym tygodniu w Warszawie. Lechici z rocznika 2005 w pięciu meczach strzelili aż 26 goli i bez problemów dotarli do finału, gdzie pokonali gospodarza - Escolę Varsovia. - Spodziewaliśmy się, że nasi rywali postawią nam wyżej poprzeczkę. Tak się jednak nie stało, o czym świadczą wyniki rozgrywanych przez nas spotkań- mówi trener Lecha Amilcar Carvalho w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Oprócz pucharu za zwycięstwo w turnieju Lech przywiózł do Poznania trzy nagrody indywidualne. Piłkarzem turnieju został Jan Niedzielski, a Dawid Ławniczak i Olivier Siuda podzielili się tytułem króla strzelców.

Faza grupowa: Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:1, Lech Poznań - Białe Orły Warszawa 8:0, Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 8:0; Półfinał: Lech Poznań - Wisła Kraków 8:1; Finał: Lech Poznań - FCB Escola Varsovia 1:0.Więcej o:
Komentarze (2)
Młodzi piłkarze Lecha Poznań najlepsi w Warszawie. Pokonali w finale szkółkę FC Barcelona
Zaloguj się
  • edziufujara

    Oceniono 21 razy 15

    7esnodoopski chyba sie juz ślinił z wrazenia

  • mcinek3

    Oceniono 19 razy 5

    Szkółka obcego , chociaż znanego klubu, to wielka żenada dla stolicy. Legia to za mało?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX