Sport.pl

Arnaud Djoum z Lecha Poznań o swojej narodowości: Czuję się Belgiem

Arnaud Djoum, który trafił do Lecha Poznań, urodził się w Jaunde w Kamerunie. Ma jednak także paszport belgijski. W Kolejorzu ma zwiększyć rywalizację na pozycji defensywnego pomocnika. Jak deklaruje, może z miejsca wskoczyć do składu: - Jestem gotowy do gry. Chcę dać z siebie wszystko. Presja kibiców? W Turcji fani też byli wymagający - mówi Djoum.
Arnaud Djoum to ostatni z zimowych transferów Lecha Poznań. O ile nazwiska Davida Holmana i Tamasa Kadara pojawiały się w medialnych doniesieniach już wcześniej, o tyle ściągnięcie Djouma było sporą niespodzianką. Lech zapewnia, że po raz pierwszy zwrócił na niego uwagę już półtora roku temu, gdy ten grał jeszcze w holenderskiej Rodzie Kerkrade. Teraz Djoum został sprowadzony do Poznania, by zwiększyć rywalizację w środku pola: - Moja ulubiona pozycja to "szóstka", lubię grać jako ten defensywny pomocnik. Po to też tutaj przyszedłem. Ale mogę występować też jako "ósemka", czyli pomocnik przesunięty do środka - mówi sam piłkarz. I dodaje: - Jestem gotowy do gry, nic mi nie dolega. Muszę jeszcze zgrać się z nowymi kolegami.

Nowy piłkarz Lecha wytłumaczył też, z czego wynika jego podwójne obywatelstwo: - Urodziłem się w Kamerunie i żyłem tam do czwartego roku życia. Później przeprowadziliśmy się do Belgii i w niej mieszałem aż do momentu transferu do Turcji. Wszystkie moje wspomnienia z dzieciństwa dotyczą Belgii. Tam mieszka moja rodzina i znajomi. Czuję się Belgiem - deklaruje Arnaud Djoum.

Więcej o:
Komentarze (3)
Arnaud Djoum z Lecha Poznań o swojej narodowości: Czuję się Belgiem
Zaloguj się
  • penkin

    Oceniono 8 razy 4

    buty Jevitca to masakra.

  • martinwoj

    Oceniono 18 razy -12

    Belgia - panstwo bez historii, bez tozsamosci, bez jezyka ... nic dziwnego, ze przygarniaja kogo popadnie, zeby bylo jak najwiecej ludzi, ktorzy deklaruja jakas przynaleznosc do tego niby narodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX