Były skaut Lecha Poznań pracuje teraz dla Legii. To on wyszukał m.in. Jevticia, Kriwca i Rudniewa

Siergiej Chitrikow był skautem Lecha Poznań do lipca zeszłego roku, ale w obecnym sezonie pracuje już dla Legii Warszawa. W przeszłości wyszukał dla ?Kolejorza? m.in. Darko Jevticia, Siergieja Kriwca i Artjoma Rudniewa.
Siergiej Chitrikow to Białorusin, który od kilku lat współpracował z Lechem Poznań w charakterze skauta. Dla "Kolejorza" monitorował głównie rynek Europy Wschodniej i Bałkanów. Efekty jego pracy kibice Lecha mogli podziwiać przez kilka sezonów - to właśnie Chitrikow miał swój udział przy znalezieniu m.in. Siergieja Kriwca i Artjoma Rudniewa. Jeszcze przed swoim odejściem z "Kolejorza" wyszukał dla poznaniaków Darko Jevticia.

Szwajcar był jednak ostatnim piłkarzem, jakiego Lechowi udało się ściągnąć dzięki obserwacjom Chitrikowa - wraz z początkiem lipca wygasła jego umowa z "Kolejorzem". Okazji do zatrudnienia skauta z dobrym dorobkiem nie przepuściła Legia Warszawa i od niedawna Białorusin pracuje dla klubu ze stolicy. Normą w tym zawodzie jest nieformalny zakaz przekazywania przez skautów list obserwowanych piłkarzy z jednego klubu do drugiego.

Wiadomo jednak, że to nie Chitrikow stał za obserwacją Henrika Ojamy. Przypomnijmy, że Estończyk 1,5 roku temu był już nawet w Poznaniu i prowadził zaawansowane rozmowy z Lechem, ale ostatecznie trafił do Legii Warszawa. Wtedy jeszcze Białorusin pracował dla Lecha, a obserwacje Ojamy prowadził inny skaut "Kolejorza".