Sport.pl

Darko Jevtić lepszy od Semira Stilicia? "Niech inni ocenią"

Choć Darko Jevtić w Lechu Poznań grał już jesienią, to jednak jego wykupienie z FC Basel w "Kolejorzu" traktuje się jako jeden z zimowych i do tego kluczowych transferów. Szwajcar serbskiego pochodzenia wiosną będzie więc musiał potwierdzić, że wciąż jest jednym z czołowych zawodników polskiej ligi.
Wychowanek klubu z Bazylei do Lecha trafił przed rozpoczęciem obecnego sezonu na zasadzie wypożyczenia. Szybko stało się jasne, że Darko Jevtić to piłkarz, jak na polską ligę, ponadprzeciętny. Jesienią Darko Jevtić grał bardzo dobrze i stał się jednym z liderów "Kolejorza". Jego zatrzymanie w Poznaniu było więc jednym z zimowych celów transferowych poznańskiego klubu. Dalsza gra Jevticia w Lechu nie była bowiem wcale przesądzona. Wprawdzie szansę na występy w ekipie ze Szwajcarii Jevtić miał niewielkie, ale jego macierzysty klub mógł zażądać powrotu swojego zawodnika. W FC Basel nie skorzystano jednak z tej możliwości, dzięki czemu Lech mógł wykupić świetnie radzącego sobie na polskich boiskach zawodnika. W poznańskim klubie uznano zatrzymanie Jevticia za spory transferowy sukces.

Bałkańskie korzenie oraz boiskowa pozycja Jevticia w sposób naturalny skłaniają do porównania go z Semirem Stiliciem. Bośniak, obecnie grający w Wiśle Kraków, w Lechu Poznań występował przez cztery sezony i był to jeden z najlepszych okresów w historii Lecha. W tym czasie udało się poznaniakom nie tylko zdobyć mistrzostwo Polski i krajowy puchar, ale zaliczyć także dwie udane europejskie przygody. Stilicia wspomina się więc w stolicy Wielkopolski z dużym sentymentem. Darko Jevtić z pewnością ma predyspozycje, by podobnie zapisać się w pamięci kibiców "Kolejorza". Czy jest lepszy od Semira Stilicia? - Znam się z Semirem i jesteśmy kumplami. Nie ocenię jednak tego, kto jest lepszy. Niech zrobią to inni - mówi Szwajcar serbskiego pochodzenia.

Darko Jevtić nie ukrywa, że cieszy się z tego, że nadal będzie grał w Poznaniu. Zawodnik może liczyć na spore wsparcie Macieja Skorży. Trener "Kolejorza" podkreślał bowiem, że bardzo zależy mu na pozostaniu piłkarza w Lechu i bardzo dobrze mu się z nim współpracuje. - Najważniejsze, że to zamieszanie się skończyło, bo ono przeszkadzało w pracy - przyznaje Jevtić, który związał się z Lechem 3,5-letnim kontraktem. Jak długo jednak będzie grał w "Kolejorzu"? - Nigdy nie wiesz, co będzie w przyszłości. Jestem teraz w Lechu i chcę dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że z mojej strony i ze strony klubu wszystko będzie dobrze. Chcę tutaj zdobywać trofea - podkreśla Darko Jevitić.

Więcej o:
Komentarze (11)
Darko Jevtić lepszy od Semira Stilicia? "Niech inni ocenią"
Zaloguj się
 • bostock

  Oceniono 34 razy 34

  Napewno nie ma tylu asyst i bramek ale napewno jest bardziej uniwersalny szybszy zobaczymy ...

 • t-d-g

  Oceniono 17 razy 15

  Mecz w Krakowie pokazał... Semir mógł być bohaterem został nim Darko.

 • guadkijan

  Oceniono 11 razy 11

  Wstrzymałbym się z porównaniami przynajmniej na razie. Stilić to dziś uznana marka, najlepsza lewa noga w ekstraklasie i nie ma chyba nikogo w ekstraklasie z takim dorobkiem (majster, puchar polski, superpuchar, dwie 1/16 LE), a Jevtić to koleś który rozegrał 3/4 dobrej rundy (Za Rumaka nie prezentował takiego poziomu) Obaj panowie mają świetny drybling, lewą nogę, nie są za szybcy, ale mają superprzegląd pola i są dobrzy w grze kombinacyjnej. Stilić ma o klasę lub dwie lepsze wolne, a Szwajcar chyba minimalnie lepszą kontrolę piłki. Nie zapominajmy, że Jevtić jest chyba z 5 lat młodszy, także spokojnie jeszcze się rozwinie i w przyszłości może być lepszy od Semira, o ile będzie podejmował lepsze decyzje

 • otto22

  Oceniono 16 razy -2

  po co takie porównania.obaj powinni być dziś w Kolejorzu.
  brak każdego z nich jest naszą porażką.
  tyle w temacie

 • penkin

  Oceniono 24 razy -8

  stilic to leń.jednonogi leń.no i z Bośni.

 • gmk38

  Oceniono 24 razy -12

  Do stilicia to mu daleko

 • elpolako678

  Oceniono 22 razy -12

  Zalezy w jakim fragmencie gry, mi jednak wydaje sie ze Stilic jest nieco lepszy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX