Lech Poznań wygrywa z Zagłębiem Lubin. W meczu trzecioligowców

Lech II Poznań pokonał rezerwy Zagłębia Lubin 2:0 w wyjazdowym meczu sparingowym. Bramki dla ?Kolejorza? strzelili Krzysztof Gładosz i Mateusz Klichowicz.
Starcie z drugim zespołem Zagłębia Lubin było dla rezerw "Kolejorza" trzecim sparingiem w tym okresie przygotowawczym. We wcześniejszych meczach lechici pokonali Lubuszanina Trzcianka 5:0 i Unię Swarzędz 1:0. Także spotkanie z występującą w grupie dolnośląsko-lubuskiej ekipą "Miedziowych" zakończyło się zwycięstwem Lecha. Tym razem "Kolejorz" wygrał 2:0 po bramkach Krzysztofa Gładosza i Mateusza Klichowicza. - W przekroju całego spotkania oceniam, że remis byłby sprawiedliwszym. Zagraliśmy bardzo skutecznie w fazie bronienia, w ofensywie musimy jeszcze sporo pracować, nie zrealizowaliśmy większości zadań, które założyliśmy. Ale zawsze sztuką jest wygrać mecz, który nie układa się po myśli zespołu. I nam się to dzisiaj udało - mówi oficjalnej stronie Lecha trener Patryk Kniat.

W drużynie rezerw Lecha zagrali Grzegorz Rogala i Tomasz Dejewski, którzy w ubiegłym tygodniu trenowali odpowiednio z FK Senica i Rozwojem Katowice, do których mieli zostać wypożyczeni. Z obu transferów ostatecznie jednak nic nie wyszło. Ponadto wracający do formy po urazie Dejewski, w meczu z Zagłębiem doznał kontuzji. Na razie nie wiadomo, jak poważny to uraz.

Zagłębie II Lubin - Lech II Poznań 0:2 (0:0)

Lech II: Karol Szymański (46. Adrian Szady) - Jakub Zagórski (46. Maciej Orłowski), Wiktor Witt, Tomasz Dejewski (30. Marcin Banaszak), Kamil Szubertowski (46. Grzegorz Rogala') - Mariusz Woźniak, Piotr Rymar, Vladislavs Fjodorovs (46. Mateusz Klichowicz), Piotr Fontowicz, Dawid Juchacz (75. Kamil Szubertowski ), Piotr Kurbiel (46. Krzysztof Gładosz)